Tenhle hnus, že je oficiální Apple příslušenství? Steve Jobs musí nad tímhle pouzdrem rotovat v hrobě

Firma Apple byla známá pro svůj prvotřídní a promyšlený design. Jenže časy se mění...
Tohle je skutečně výrobek firmy Apple
Tohle je skutečně výrobek firmy Apple

Apple představil nová oficiální bateriová pouzdra ke svému iPhonu a mnoho dlouhodobých fanoušků nevěřícně kroutí hlavou. Tahle bachrlatá podivnost, že je produktem firmy z Cupertina? Jediné, co naznačuje, že jde o prémiový produkt je totiž jeho stodolarová cenovka. Podle prvních recenzí zaostává za levnější a neoficiální konkurencí - a to jak po vzhledové, tak funkční stránce.

iPhone totiž vypadá v novém battery caseu jako velbloud, příčemž nenabízí žádnou zvláštní ochranu displeje ani zajímavé materiály. Baterie v obalu přitom nezvládne telefon dobít ani do plné kapacity a nelze si manuálně určit moment, kdy do telefonu začne pouštět šťávu. Potěší, že se v telefonu zobrazí zvlášť  jak kapacita baterie v obalu, tak v telefonu, ale když byste ji chtěli zkontrolovat bez spuštění displeje, tak nemůžete. Dioda signalizující stav baterie je totiž z nepochopitelného důvodu na vnitřní straně obalu - viditelná jen, když z něj telefon vytáhnete. Všechno, co Apple case nezvládá, přitom už dávno umí "neznačkové" obaly, která kupodivu i lépe vypadají. Co se v Apple děje, že vypustí na svět výrobek s tolika kompromisy?

V magazínu Verge si všimli více designérský ústřelů, které Apple poslední dobou vypustil. Jen se podívejte:

design fail Foto:

Třeba tolikrát diskutovaná tužka k novému Apple iPadu Pro se velice prapodivně dobíjí zastrčením do Lightning konektoru, což je na cestách velice nepraktické a navíc si to přímo říká o nehodu. Jakoby nad tím nikdo nepřemýšlel...

design fail 01 Foto:

Klávesnice ke stejnému iPadu Pro je taky překvapivě nedomyšlená. Nedoléhá totiž k tělu zařízení a dělá na něm něpříjemný hrb. Přitom konkurenční klávesnice k tabletu Microsoft Surface se zařízením tvoří jednotný celek při stejné funkčnosti. Že by žák předběhl učitele?

 

design fail 02 Foto:

Ani nová myš Magic Mouse 2 neoslňuje zrovna geniální konstrukcí. Má sice praktickou vestavěnou dobíjecí baterii, takže ji nemusíte ládovat AA baterkami, ale dobíjet ji musíte položenou na zádech. Jasně, neděláte to moc často, ale přesto je nepochopitelné, proč by nemohl vést kabel zepředu jako u všech drátových myší, aby šla používat i při dobíjení. Nebylo by to logičtější a přirozenější?

Jde sice vlastně jen o relativní drobnosti, jako třeba vyčuhující čočka fotoaparátu u aktuální generace iPhonů, ale přesto neodpovídají filozofii Steve Jobse, že Apple vyrábí jen omezený počet produktů, které jsou však vybroušené k dokonalosti.

Co říkáte na aktuální ústřely Applu? Ja to vůbec ještě firma s citem pro perfekcionismus?

Konec rozbitým displejům telefonů? Kéž by!

APPLE vymyslel mechanismus, který ochrání displej telefonu před rozbitím. Tleskáme a těšíme se!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama