Tichej Bob a spol.: 5 nejzábavnějších filmových huličů

Filmoví hrdinové milují konopí, i když se kvůli němu často dostávají do hodně šílených situací. Se kterými milovníky trávy je největší sranda?
Huličská elita podle Hollywoodu
Huličská elita podle Hollywoodu
Columbia Pictures/The Weinstein Company/Warner Bros.

Drogy jsou špatné. Ale ve filmu můžou být zatraceně vtipné. V Hollywoodu je hromada milovníků marihuany a my vám představujeme pět nejlepších. Co se týče narkomanů, asi bychom našli větší profíky, ale z touhle desítkou je stoprocentně mnohem větší zábava než s někým, kdo je v takovém stavu, že není schopný dojít si sám ani na malou.

Jay a Tichej Bob
Profesionální dealeři z New Jersey se objevili jako vedlejší postavy v černobílém debutu Kevina Smithe Mladí muži za pultem a o pár let později to dotáhli na vlastní film, ve kterém hledali unesenou opici, hádali se s Brendou z Beverly Hills 90210, bránili čest Bena Afflecka a ponižovali Luka Skywalkera. Tohle člověk v normálním stavu nedělá. Jay a Bob, kterého mimochodem hraje samotný Smith, jsou sympaťáci, kteří na první pohled vypadají jako přerostlí pubereťáci, co myslí jen na sex, ale když Jay na chvilku zavře pusu a nechá Boba promluvit, ukáže se, že postávání před večerkou a dealování trávy může sloužit jako zatraceně dobrá průprava do života.

jay a tichej bob Foto:

Harold a Kumar
Mají za sebou tři filmy ze série Zahulíme, uvidíme. V tom prvním se spálení vydali hledat mýtické burgery a během toho jezdili na gepardovi nebo utíkali před rasistickou policií. Ve dvojce se zase skamarádili s prezidentem Bushem a utekli z Guantanáma a ve trojce společně slavili Vánoce, což se pochopitelně neobešlo bez hromady zeleného hulení. Oba postupně stárli, jeden z nich zmoudřel, druhý zůstal nezodpovědným flákačem, ale šílená dobrodružství a láska k marihuaně dovedly vždycky jejich přátelství upevnit. Konec konců  když s někým přejedete autem Neila Patricka Harrise, tak vás to spojí do konce života, nemyslíte?

harold a kumar Foto:

Cheech a Chong
Praotcům filmového hulení Cheechi Marinovi a Tommymu Chongovi je dnes kolem sedmdesáti, ale jejich akce jsou dodnes legendární. Především ty z klasiky Stoupat jak dým. Jednou museli propašovat auto vyrobené z marihuany, potom je deportovali do Mexika, jindy je unesou mimozemšťani, dostali se do blázince nebo nic netušíce převáželi limuzínu s miliony dolarů uvnitř. Na to, že jde o dva druhořadé muzikanty, jimž jde obvykle jen o to, aby sehnali trochu trávy a měli dost peněz na nájem, je to celkem slušná kariéra.

cheech a chong Foto:

Dale Denton a Saul Silver
Dale je celkem usedlý chlapík, co si občas potřebuje zarelaxovat a marihuana mu v tom pomáhá. Saul je jeho dealer, který se evidentně sprchuje jednou do měsíce a mozek má tak vyhulený, že by nepoznal vlastní matku. Krom lásky k trávě nemají nic společného. Vlastně mají, jde po nich mafie a zkorumpovaná policie, stali se z nich totiž svědci vraždy. A utíkat před ozbrojenou armádou zabijáků ve stavu, kdy člověk nedovede ani nastartovat auto, není vůbec jednoduché. Ale v komedii Travička zelená to může být zatraceně velká sranda, zvlášť, když u toho jsou Seth Rogen a James Franco.

dale a saul Foto:

Bill a Ted
Keanu Reeves je dnes známý hlavně díky Matrixu nebo Nebezpečné rychlosti, ještě před tím však s Alexem Winterem hrál v komediích Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda. V tom prvním se dva vypálení kámoši vydali strojem času na cestu do historie, kde se seznámili se Sokratem nebo Johankou z Arku. Proč? Protože potřebovali udělat zkoušku z dějepisu. Ve dvojce zase navštívili nebe, odkud je vykopli, se samotnou Smrtí bojovali o své duše tím, že s ní hráli Lodě, a museli se utkat i se svými robotickými dvojníky. To všechno s Thc v krvi a sotva fungujícími mozky. Ale sranda s nimi je, to zase jo.

bill a ted Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama