TOP 5: Nejotravnější televizní géniové

Kteří televizní hrdinové jsou tak chytří, že byste je někdy nejradši poslali na několikaleté prázdniny na pustý ostrov?
Géniové na zabití. Každé pondělí na Prima COOL.

Když to někomu pálí, může to v životě dotáhnout celkem daleko. Nesmí se to ale přehánět, protože géniové, kteří někdy doslova žadoní o to, aby je někdo pěstí vrátil zpátky na zem, je minimálně v televizi celá hromada.

 

5. Gregory House

Hrdina seriálu Dr. House je lékař, který vás dostane z jakékoliv nemoci. Ale bude u toho mít spooooustu keců. Nemá rád své pacienty, nemá moc rád své kolegy ani nadřízené a nemá rád lidi obecně. Je to cynik, egoista a vlastně tak trochu šmejd, ale protože ve svém oboru patří ke špičce a jeho klientům jde často o krk, může si to dovolit. Konkurence mezi geniálními lékaři není tak velká, aby si jejich klienti mohli dovolit hledat někoho usměvavějšího a House to moc dobře ví. Takže do debaty se s ním radši nepouštějte. Zaprvé by vás umlátil argumenty, zadruhé toho prostě ví víc než vy a zatřetí by vás během celé diskuse dost pravděpodobně strašlivě urážel. A nejspíš by to dělal tak chytře, že byste si toho nevšimli. Pokud by on sám nechtěl.

Gregory House Foto:

 

4. Temperance Brennanová

Na podzim začne hrdinka Sběratelů kostí svou už jedenáctou televizní sezónu a i když se za tu dekádu naučila jak vycházet s lidmi a víceméně se z ní stal civilizovaný člověk, pořád jí je líp mezi mrtvými než živými. Když potřebujete zjistit, kdo je zodpovědný za mrtvolu nalezenou v drtičce na dřevo, nikoho lepšího nenajdete. Pokud ale budete chtít cokoliv jiného, je lepší obrátit se na někoho s trošku lepšími sociálními schopnostmi. Forenzní antropoložka Temperance není zlá, jen jí to s lidmi prostě neumí. A i když dovede napsat úspěšný bestseller nebo seřezat dvakrát tak velkého chlapa, když dojde na mluvení, má problém. Hlavně tedy proto, že si neumí brát servítky, s nikým se moc nepáře a spoléhá spíš na rozum než na emoce. Což může být například při jednání s někým, komu zrovna oznamuje, že jeho bratr skončil rozježděný bagrem, malinko problém.

Sběratelé kostí Foto:

 

3. Sherlock Holmes

Nejslavnější detektiv všech dob je postrachem zločinců už pěkných pár let a když si někdo postaví kariéru na tom, že hledá ty nejzákeřnější vrahy a odhaluje extrémně komplikovaná spiknutí, nedá se moc počítat s tím, že byste s ním mohli v hospodě řešit, jestli to líp kope klukům ze Sparty nebo ze Slavie. V příbězích z přelomu devatenáctého a dvacátého století se jeho schopnost geniálně myslet a přitom se chovat fakt dost divně ještě dala svádět na dobové poměry. V současnosti už ale jeho chování leze na nervy úplně všem, včetně doktora Watsona, který má tohohle génia na starost. Sherlockovi to pálí a vždycky je o krok před ostatními. A rád jim to dává najevo. Doslova žije pro to, aby dopadl nebezpečné zločince a zároveň udělal idiota z každého, kdo mu k tomu dá příležitost. Z parťáka, z policie i lidí, na které náhodou narazil, když si šel kupovat žvejky. A hrozně ho to baví.

Benedict Cumberbatch  Foto:

 

2. Spock

V každém Star Treku má hrdinný kapitán nebo kapitánka k ruce nějakého přechytralého magora, který si občas vyloženě říká o to, aby mu někdo dal deku. A vůbec nejhorší byl ten úplně první. Spock, důstojník na Enterprise, je z půlky člověk a z půlky Vulkánec, díky čemuž vypadá trochu jako ušatý čert. A hlavně se chová tak, že by i Ghándí dostal po čtvrt hodině v jeho společnosti chuť skočit mu po krku a začít ho škrtit tím svým hábitem. Spock spoléhá na logiku, což je sice papírově dost hezká vlastnost, ale někdy je to spíš na škodu. Emoce prakticky nezná a i takový Terminátor oproti němu vypadá jako nešťastně zamilovaná puberťačka, u níž se jedenáctkrát denně vystřídá absolutní depka s totálním optimismem. Tváří se úplně stejně, když bojuje o život, i když slaví vítězství nad Klingony. Pálí mu to, ale je fakt divnej. A jediným argumentem na jeho logické kecy bývá občas pár facek. Taky už jich pár schytal i od kapitána Kirka.

Legendární Pan Spock Foto:

 

1. Sheldon Cooper

U Spocka se jeho chování, nulové emoce a snaha chovat se logicky za každou cenu dá omluvit tím, že je to mimozemšťan. U největší hvězdy Teorie velkého třesku to bohužel nepřipadá v úvahu. Sheldon je spolubydlící z pekla. Je geniální, ale občas dělá chyby, čehož si je vědom, avšak jakmile ho na ně upozorníte, bere si to tak osobně, že vám ze života udělá peklo. Ale to udělá stejně, i když je v dobré náladě. Stačí si sednout na jeho místo, donést mu malinko jiné jídlo, než si objednal, nebo mluvit neuctivě o vlacích a rozpoutá totální inferno. Profesor teoretické fyziky jakoby vůbec nebyl ze Země, s lidmi to neumí, neváží si jich (nebo to umí dokonale utajovat), své kamarády vytáčí k nepříčetnosti a nevypadá, že by ho to nějak extra žralo. Ale žere, jen to neumí dávat najevo, což je asi ještě horší. Sheldon je možná magor, který si občas říká o to, aby ho jeho kámoši nakopali do zadku, oni sami ale vědí, že by bez nich v reálném světě nepřežil. Sheldon je jako štěně, o které se musíte starat, i když vám občas udělá loužičku na parkety. Jen v jeho případě má ta loužička podobu nekonečného množství keců, za něž byste ho nejradši umlátili židlí. Tenhle chytrák je díky svému mozku a nulové empatii nebezpečné svému okolí i sám sobě!

Bude Amy hodně, hodně zlobivá holka? Foto:

Pokud jste ale schopní Sheldona vystát, máme pro vás dobrou zprávu. Teorie velkého třesku totiž i nadále poběží od pondělí do čtvrtka ve 21.25 na COOLu!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama