TOP 5: Největší holohlaví drsňáci

Do akce jedině s pořádnou pleškou!
Slavní filmoví plešouni...

Co potřebuje akční hrdina, aby nakopal řitě protivníkům? Bicák velikosti stehna obyčejného člověka? Vojenský výcvik s praxí v Afghánistánu a Iráku? Dokonalou výbavu, vedle které hračky Jamese Bonda působí jako pitomosti Happy Mealu? Ani jedno. Stačí mu holá kebule.

Největší drsňáci totiž chodí k holiči pravidelně! Hitmanovi to teď v kinech úplně nevyšlo, ale tahle pětka plešounů je dostatečným důkazem toho, že akční hrdina se obejde bez vlasů naprosto bez problémů.

Hitman: Agent 47
Hitman: Agent 47
20th Century Fox

 

5. Lord Voldemort

Tohle byl takový borec, že se hrdinové báli v prvních filmech a knížkách jeho jméno vůbec vyslovit. Ale nepomohlo jim to, až nakonec plešoun bez frňáku dorazil až do Bradavic a všem ukázal, že z pohádkových příběhů pro děti se tak nějak mimochodem stala celkem temná fantasy, v níž se umírá za pochodu a na zajatce nikdo nebere ohled. Co byste taky čekali od jednoho z nejmocnějších kouzelníků všech dob? Sám asi neměl radost z toho, že mu jeho plešku nakopal obrýlený šprt s jizvou na čele (a dvakrát!), ale co může dělat. Jako padouch s vítězstvím moc počítat nemohl. 

V roli Voldemorta se za roky natáčení vystřídalo 6 herců
V roli Voldemorta se za roky natáčení vystřídalo 6 herců

 

4. Marsellus Wallace

Drsňák nemusí jen chodit po městě a mlátit lidi na potkání. Někdy musí zachovat klid. Od šéfa gangu se to koneckonců čeká, jinak by asi nedovedl udržet na řetězu vraždícího Johna Travoltu a Bibli citujícího Samuela L. Jacksona nebo ukecat Bruce Willise, aby v ringu naschvál prohrál. Pravda, to poslední se mu v Pulp Fiction moc nepovedlo, ale díky tomu jsme viděli i druhou tvář Marsella Wallace. Takovou, která se vyznačuje tím, že úchylným policajtům ustřelí jejich nádobíčko brokovnicí a pak si na ně zavolá „pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou“. Čekali byste snad něco jiného od člověka, který nedobrovolně propůjčil svou řiť sexuálním orgiím?

Marsell Wallace z Pulp Fiction
Marsell Wallace z Pulp Fiction

 

3. Bane

Představte si, že jste skoro celý svůj život prožili zavření v díře někde ve střední Asii a společnost vám dělali jen a pouze kriminálníci. Každý den se bojovalo o život a zákon určovali ti nejsilnější. V takovém prostředí z vás nejspíš Marek Eben nebo Zdeněk Svěrák nevyroste. Bane to ví. Jeho figura naznačuje, že by dovedl jednou ranou poslat k zemi dobře rostlého hrocha, zároveň mu to ale pálí a i samotného Batmana přesvědčí o tom, že by si měl svoje protivníky vybírat trošku lépe. Bane je mašina, stroj na zabíjení – dovede být dokonale efektivní, když lidem láme vazy, i v okamžiku, kdy vyvolává revoluci.

Bane z Temný rytíř povstal
Bane z Temný rytíř povstal
Warner Bros.

 

2. Dominic Toretto

V roce 2001 v prvním díle ságy Rychle a zběsile vykrádal spolu se svou partou kamiony a chtěl na černém trhu prodávat DVD přehrávače. O pár let později dovedl zlikvidovat tank, drona i půlku Los Angeles. Naštěstí v té době už kopal za klaďáky. Dominic Toretto nepotřebuje zbraně. Když dojde na férovku na pěsti, umí držet krok i s bývalým profesionálním wrestlerem. Regulérní borec se z něj však stává v okamžiku, kdy si sedne za volant. Pak to můžou zabalit jihoamerické drogové kartely, britští teroristi i Jason Statham. Chápete? Jason Statham! Nejplešatější hvězda současnosti!

 

1. John McClane

Legenda mezi plešouny. Možná i proto, že vlasy ztrácel průběžně při akci. Když v první Smrtonosné pasti bojoval o život v mrakodrapu, něco mu na hlavě pořád ještě rašilo. Ve čtyřce už jeho kebule připomínala bowlingovou kouli (vzhledem ke kvalitám pátého dílu ho budeme ignorovat), i tak ale stačil zabránit největší loupeži v dějinách. No a co dělal mezi tím? Bojoval s teroristy na letišti ve Washingtonu, projížděl Central Park v taxíku, zabíjel, krvácel, řval, dokonale hláškoval a říkal si, že na světě asi fakt není člověk, který by měl větší smůlu než on. A pokud všechno vyjde, za pár let by se měl John McClane vrátit v dalším filmu. A předpokládáme, že i tentokrát se obejde bez vlasů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama