TOP 5: Největší hororoví zabijáci

Kteří filmoví vrazi sprovodili ze světa nejvíc vřeštících teenagerů?
Jedna dvě, Freddy jde...
Jedna dvě, Freddy jde...
New Line Cinema/Dimension Films/Paramount Pictures

Ačkoliv jsou to záporáci, fanoušci hororových filmů jim obvykle drží palce mnohem víc než oficiálním klaďákům, je s nimi totiž mnohem větší zábava. Někteří vrazi z hororových sérií navíc svoje řemeslo vykonávají už čtvrtou dekádou. Kdo z těch nejslavnějších se může pochlubit největším počtem zářezů?

1) Jason Voorhees – 158 obětí

Jednoduchá matematika: Nejvíc filmů, nejvíc obětí. Jason ze série Pátek třináctého se sice rozjel až ve druhém díle, ale vzhledem k tomu, že jich má na kontě celkem deset, pak si to rozdal s Freddym Kruegerem a vybojoval si i remake, měl na zabíjení dost času. Dvoumetrový likvidátor s maskou hokejového brankáře hraje spíš na počet než na efekt, takže teenageři, kteří zamíří ke Crystal Lake, chcípají po desítkách a Jason obvykle sází na prověřené rozsekání na kusy, probodnutí a podobně. Zkoušeli ho zastřelit, upálit, utopit, poslat do pekla i rozpustit v kyselině. Vždycky se ale vrátí. Takový dříč to jen tak nezabalí!

Jason Voorhees Foto:

 

2) Michael Myers – 111 obětí

Praotec žánru se taky činil. Michael Myers je považován za jednoho z vůbec prvních filmových sériových vrahů a možná vůbec největší hvězdu hororového subžánru slasher. Řádit začal ve filmu Halloween už na konci sedmdesátých let a jeho pomalá chůze, bílá maska a kuchyňský nůž děsily celé generace diváků. Michael jde po krku obvykle své rodině, ať už je to sestra Laurie nebo neteř Jamie, ale nemá problém vykuchat víceméně kohokoliv, kdo se mu postaví do cesty. Remake i jeho pokračování ukázaly Michaela v mnohem brutálnějším světle, ale fandové úplně nadšení nebyli. Příští rok by však měla tahle legenda dorazit v další předělávce, tak si snad napraví pověst a zvýší skóre.

michael myers Foto:

 

3) Freddy Krueger – 43 obětí

Tady už je číslo výrazně nižší, na druhou stranu Freddyho z Noční můry v Elm Street omlouvá fakt, že je to hračička a u svých obětí se obvykle pořádně vyblbne. Neuspokojí ho je jednoduše rozsekat na kusy, chce je pořádně potrápit. To sekání přijde na řadu pak. Tenhle kotelník rád osahával děti, takže by se to, že ho naštvaní rodiče upálili, dalo považovat za férové, Freddyho se však nezbavili. Teď vládne snům a kdokoliv usne, octne se ve světě, kde je maník v pruhovaném svetru a s rukavicí plnou čepelí doslova bůh a může si dělat, co se mu zlíbí. Třeba se proměnit v obřího brouka, donutit člověka, aby snědl obsah vlastního žaludku, nebo sežrat Johnnyho Deppa postelí. Freddy má prostě styl.

Freddy Krueger je klasika, kdo by se ho nebál? Foto:

 

4) Chucky – 35 obětí

Když měříte metr a vypadáte jako hračka, tak se musíte v hororovém žánru spoléhat na zákeřnost a fantazii. Protivníka jednoduše neumlátíte. Chucky z Dětské hry má však fantazie víc než dost. Původně šlo skutečně jen o hračku, ale svou duši do ní těsně před smrtí přesunul sériový vrah Charles Lee. A teď, když vypadá jako kašpar v lacláčích, je hodně naštvaný. Vzhledem k tomu, že v bitce na férovku by skutečně asi neobstál, útočí obvykle v momentech, kdy to jeho protivníci nečekají. Dusí lidi pytlíkem, škvaří jim mozky elektřinou, drtí je v popelářském autě, nebo jim zpříjemní koupel tím, že jim do vany hodí televizi. Hraní s panenkami nikdy nebylo zábavnější!

Chucky Foto:

 

5) Ghostface – 34 obětí

To číslo není extra působivé, ale Ghostface ze série Vřískot má na kontě jen čtyři filmy a navíc se rozjížděl dost pomalu. Tentokrát nejde o nesmrtelné vraždící monstrum, absolutního psychopata nebo magora, který ovládá sny, ale pod maskou se skrývá člověk. Nutno říct, že v každém díle jiný a těsně před závěrečnými titulky to vždycky vypadá, že dobro vyhraje a zlo skončí s kulkou v hlavě. Ghostface se naštěstí vždycky vrátí a pokaždé je drsnější a nápaditější. Zpočátku se jen dovedl vyblbnout s nožem a občas někoho ubodal nebo podřezal, později ale došlo i na lámání vazu s pomocí garážových vrat, zabodnutí nože do mozku skrz ucho nebo poctivé vykuchání. Ono se toho s nožem zase tolik vymyslet nedá, no...

Vřískot seriál Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama