Tři důvody, proč zajít na Pacific Rim

Velkofilmový biják do kin láká geeky všeho druhu!
Pacific Rim
Pacific Rim
dokina.cz.imagebox.cz

Je léto, teplo a to přímo láká čas od času zajít i mezi zbylou lidskou populaci.

Abyste však ani při těchto toulkách nepřišli o epické fikční zážitky, můžete sáhnout po aktuálním kinofilmu Pacific Rim – Útok na Zemi.

Připravili jsme pro vás trojici důvodů, proč jde o to pravé ořechové!

3) Zápletka jako víno

Mohlo by se zdát, že doposud nejlepším majstrštykem o mimozemské invazi byl zatím nepřekonaný Den nezávislosti. Pacific Rim však má ambice vyrovnat se tomuto opusu! A kladné recenze mu v tom opatrně dávají za pravdu.

Premisa filmu totiž vypráví o invazi vedené mimozemšťany z jiné dimenze skrze portál v Tichém oceánu ("Pacific Rim"). Lidstvo se nenechá potvorami jako z Godzilly zahanbit a v průběhu měsíců i let zareaguje jediným možným způsobem – postaví gigantické roboty ovládané hrstkou heroických pilotů, kteří si to s monstry rozdají na férovku!

Režisér Guillermo del Toro nepopírá, že Pacific Rim vytváří s vidinou natočit snímek, který budou milovat kluci po celém světě. Chtělo by se ještě dodat, že kluci od šesti po šedesát let...

2) Návrat legendárního režiséra

Když už jsme zmínili režiséra, sluší se to rozvinout. Mexičan Guillermo del Toro totiž platí za hromsky talentovaného pána, který sice nelpí na úplně dokonalém vyprávění (objevují se u něj logické díry o velikosti mexického dolaru), avšak ani ten Den nezávislosti nebyl "úplně realistický". A přesto jsme ho všichni milovali!

V Pacific Rim tak del Toro má šanci po svých pohádkově kouzelných, avšak rozpočtem i cílovou skupinou spíše menších filmech jako Hellboy 1 a 2 nebo Panův labyrint konečně prorazit do velkého filmového světa.

Del Toro měl ostatně režírovat i Hobbita, a pokud pro něj bude Pacific Rim stejně průlomovým, jako byli loňští Avengers pro Josse Whedona (dlouho nepříliš úspěšný autor Buffy), bude to výhra pro něj i pro nás diváky. 

1) Podobnost kultovní anime

Celý Pacific Rim je především poctou japonským filmům žánru kaiju, do něhož patří Godzilla, ale také mecha-filmům o chodících robotech. Řada fanoušků vypíchla nápadnou podobnost se skoro 20 let starým seriálem Neon Genesis Evangelion (NGE), jenž rovněž popisuje podobný boj za spásu lidstva.

Diváky, kteří mají anime za „cosi jako Pokémon“, by přitom na NGE mohlo konsternovat mastodontně depresivní pojetí celé zápletky, která nejde daleko pro epické výjevy ani srdceryvné emoce. Boj za lidstvo si žádá oběti, a z naturalistického vyvedení platí NGE za kultovní dílo.

Pacific Rim však není nějakou vykrádačkou – jedná se spíše o poctu. Jeho zápletka, zasazení i odlehčující momentky jsou lautr odlišné... Každému, co jeho jest.

Pacific Rim platí toto léto za jediný velkofilmový projekt, který není remakem, rebootem ani pokračováním. Už jen z tohoto důvodu jde o cosi unikátního. A kladné dojmy potvrzují i recenze webů – například io9.com film popsal jako „nejlepší pohádku 21. století"

Pro jednou tak zvedněte zadky od televizí či od piva a vyzkoušejte Pacific Rim – Útok na Zemi na vlastní smysly!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama