Turnaj středních škol v Hearthstone startuje! Druhou sezónu načali v České Lípě

Kdo postupuje do Libereckého finále?
Turnaj středních škol v Hearthstone odstartoval
Turnaj středních škol v Hearthstone odstartoval

Druhá sezóna Hearthstone turnaje středních škol je tu. Zatímco ta loňská se konalapouze pro školy v Českolipském okrese, druhý ročník turnaje nyní zve k účasti celý Liberecký kraj a další školy z celé republiky, které si o turnaj zažádají. Celorepubliková akce je totiž v plánu až na příští rok, nicméně nedočkaví hráči-studenti pořadatele téměř vždy dokáží přemluvit k předčasné návštěvě právě jejich vzdělávacího institutu.

SOUBOJE ZA PŘÍTOMNOSTI HVĚZD

Návštěva to totiž není jen tak ledajaká. Herní eventová agentura SkillCraft, která vznikla spojením aktivit herny Skillzone a největší domácí lanpártyLanCraft, sbalí své přenosné profesionální studio a vaši třídu přemění na profistreamerský koutek, u kterého nesmějí chybět ani adekvátně profistreameři.

Stejně jako v minulé sezóně se i letos můžete těšit na komentátory Petra “CzechCloud” Žaluda a Martina “Dol1k” Doležala. Oba streameři již komentovali HTSS finále v první sezóně a na komentátorském postu jste je mohli vidět například i na European Road to Blizzcon, z něhož TV Prima vysílala.

Turnaj středních škol v Hearthstone odstartoval Foto:

První ze série turnajů, které budou zakončeny lednovým finále v Liberci, se odehrál v pondělí na Euroškole v České Lípě. Proti sobě zde stanulo 35 hráčů, včetně jedné zastánkyně něžného pohlaví, což ale není v Hearthstone vůbec neobvyklé. Ti se pak utkali v 7 skupinách systémem 1v1 na dvě vítězné hrya 2 nejlepší hráči z každé skupiny pak postoupili do play-off.

ČESKOLIPŠTÍ HRDINOVÉ

V tom se potkalo 14nejlepších studentů a své zápasy odehráli v jednoduché eliminaci v Conquest módu. Jasným adeptem na vítěze byl Patrik Hrdlička alias barnycz, který od počátku turnaje nenašel protivníka, jenžby ho ohrozil a neochvějně si tak došel pro vítězství a kvalifikaci do krajského finále. Hned v závěsu se drželi Jan Peřina akaGymRatTolerance a Milan Mizera pod přezdívkou jackxwolf. Oba tito hráči byli ve skupině poraženi pouze jednou a následně pak dvakrát v play-off.

Na všechny účastníky turnaje čekaly časopisy Score a balíčky sušeného masa od firmy Fine Gusto. Na vítěze pak čekala Alienware myš a Battlefield hra od ABC, pro druhého nejlepšího hráče bylo připraveno triko Wildstar a TheatreofWar 3: Korea od muve.cz a poslední finalista získal MXGP hru od Comgadu.

KONEČNÉ POŘADÍ

  1. Patrik Hrdlička
  2. Milan Mizera
  3. Jan Peřina

Všechny zajímavosti z turnaje sledujte na stránkách Prima COOL a na Facebooku HS turnaje středních škol!

Hearthstone

Česko změřilo sílu se zbytkem světa ve hře Hearthstone

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama