V 83 letech zemřel Leonard Nimoy. Sbohem, pane Spocku!

Opustila nás legenda ze Star Treku.
Leonard Nimoy jako Spock ve Star Treku z roku 2009.
Leonard Nimoy jako Spock ve Star Treku z roku 2009.
Paramount Pictures

Na světě asi nenajdete filmového fanouška, který by neznal pana Spocka. Přísně logický mimozemšťan ze Star Treku se poprvé objevil v roce 1966 a rychle se z něj stala žánrová ikona. Spolu s ním pak stoupal ke hvězdám i jeho představitel Leonard Nimoy, který se posléze objevil také v seriálech Mission: Impossible, Krajní meze nebo Hranice nemožného. Jeho nezaměnitelný hlas zazněl v Simpsonových i ve Futuramě (hrál tam sám sebe, respektive svoji hlavu), a před čtyřmi také ve třetích Transformers.

Na velké plátno se jinak Nimoy moc nevydával. Nejvíc se tam objevoval jako Spock, a to v osmi celovečerních filmech, které navazovaly na původní seriálový Star Trek. Poslední dva celý fenomén zrestartovaly a Nimoy v nich pomáhal omlazené posádce. Jeho cameo ve Star Trek: Do temnoty z roku 2013 pak pro něj bohužel bylo posledním návratem do slavné role.

Leonard Nimoy totiž zemřel dnes ráno v 83 letech a zanechal po sobě velkou díru, z níž určitě nebude smutný jen Sheldon z Teorie velkého třesku. Celý filmový a televizní svět už mu začíná skládat pocty. A přidáváme se i my, protože by bez něj byl Star Trek doslova poloviční a tím jeho přínos zdaleka nekončí. Děkujeme za všechno to zaujaté vysvětlování, pane Spocku. Mějte se tam nahoře jen a jen blaze!

Karel Ryška, Prima COOL

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama