V pátek skončí rapper 2Pac Za branami pekla

Většina z vás určitě zná 2Paca jako rappera. Víte ale, že se zajímal i o hereckou dráhu? V 90. letech si střihl role v sedmi filmech. My tady pro vás máme ten poslední, který před svou smrtí stihl natočit. Uvidíte ho v krimikomedii Za branami pekla, v pátek těsně po půlnoci (v 0:10) na COOLu.
Za branami pekla
Za branami pekla

Tupac Shakur (což je jeho občanské jméno) se v něm objeví v roli závisláka na drogách, který se spolu s kámošem snaží dostat na odvykačku.

Tenhle snímek vypráví o dvou kámoších Alexandrovi a Rawlandovi, kteří si říkají „Stretch“ a „Spoon“. Jsou závislí na drogách a nic moc si z toho nedělají. To se ale změní v okamžiku, kdy se jejich kamarádka „Cookie“ na Silvestra předávkuje a skončí v nemocnici v kritickém stavu. Po tomhle zážitku se rozhodnou, že s drogami skončí a zapíšou se na detox.

Se zapsáním ale mají nemalé obtíže. Jako by toho nebylo málo, dozvědí se ještě, že jejich dealer i jeho těhotná manželka byli zastřeleni a z vraždy jsou obviněni oni dva. V tuhle chvíli už jim nezbývá nic jiného, než se za každou cenu dostat na detox a na chvíli se tam ukrýt.

Jak to s nimi dopadne, uvidíte ve snímku Za branami pekla tenhle pátek v noci na Prima COOL.

2Pac - Ghetto Gospel

Jestli jste fanoušci Tupacovy tvorby nebo se v tuhle dobu zrovna vrátíte z flámu a ještě se vám nebude chtít spát, zapněte si Primu COOL, určitě se pobavíte. Navíc se dozvíte, jak špatně funguje sociální systém ve Spojených státech.

Tupac byl jedním z nejúspěšnějších rapperů historie. Ve svých raných textech propagoval rovnost a svobodu, kritizoval sociální systém v USA a upozorňoval na policejní brutalitu. Zemřel 13. září 1996 v Las Vegas ve věku pouhých 25 let. Byl zabit čtyřmi střelnými ranami, když jeho auto stavělo na křižovatce.

Klára Růžičková

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama