V pondělí startuje krutá pohádková realita – GRIMM

Věříte, že se čarodějnice, zlí vlci nebo draci vyskytují jenom v pohádkách? I detektiv Nick Burkhardt si to myslel. Náhle ale začal všude kolem vidět nadpřirozené bytosti. A vy je od pondělí 17. 9. budete vídat také – v novém seriálu Prima COOL s názvem GRIMM.
Grimm - Obrázek 3

S detektivem, který pochází ze starobylého rodu Grimmů a jehož osudem je udržovat mezi bájným a naším světem rovnováhu, se setkají každé pondělí od 20.15.  

 


Hlavním hrdinou je vyšetřovatel z oddělení vražd Nick Burkhardt. Žije se snoubenkou v Portlandu celkem poklidným životem. Náhle však začne vidět podivné věci. Obyčejní lidé se mu před očima proměňují v podivná monstra. Navíc v městském lesoparku poblíž podezřelé chaloupky někdo roztrhá na kousky dívku v červeném. Nickova milovaná teta Marie, umírající na rakovinu, mu prozradí pravdu. Nejde o halucinace, ale o rodinné dědictví.

 

Nick je totiž jedním z posledních žijících potomků rodu Grimmů, elitních lovců nadpřirozených stvůr. Jeho nejslavnějšími předky byli bratři Jacob a Wilhelm, kteří na počátku 19. století sbírali a vydávali evropské lidové příběhy. Jenže to nebyly žádné pohádky, ale varování před opravdovými stvořeními, která žijí mezi námi. Nick po tetě Marii zdědí karavan plný užitečných zbraní a rovnýma nohama skočí do nového života. Neočekávaným spojencem se mu v jeho nekončícím boji proti zlým stvořením stane svérázný Monroe. Ve skutečnosti je to Blutbad (pohádkový zlý vlk), který se rozhodl pomáhat dobru.

Více o seriálu se dozvíte ZDE

 


Detektivní seriál se inspiroval klasickými pohádkami bratří Grimmů (O perníkové chaloupce, O Popelce, O třech medvědech, Modrovous atd.). Čerpá z nich nepřeberné množství nadpřirozených postav. Některé epizody a příběhy však využívají i jiných zdrojů.

 

Detektiva Nicka Burkhardta hraje David Giuntoli. Narodil se roku 1980 v Milwaukee a vystudoval mezinárodní obchod a finance. Pro herectví ho objevila televize MTV, když mu v baru nabídla roli v reality show Road Rules: South Pacific. Vydělal si tak na školné a rozhodl se přestěhovat do Los Angeles. Získal zde menší role v seriálech Plastická chirurgie, s. r. o., Veronica Mars, Chirurgové, Odložené případy nebo Láska bolí. Hlavní role v seriálu Grimm je zatím jeho největší úspěch.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama