V pondělí zažijete Strach a hnus v Las Vegas

Dvě ztracené a sjeté existence se řítí pouští směrem na Vegas. Píše se rok 1971 a hlavní drogové a hippies šílenství pominulo, i když ne pro všechny. Las Vegas, centrum amerického snu, se stává jednou nekončící zhulenou jízdou v pondělí 6. 5. od 23.15 na Prima COOL.
Strach a hnus v Las Vegas
Strach a hnus v Las Vegas

Věčně sjetý novinář Raoul Duke alias Johnny Depp cestuje s právníkem Dr. Gonzem do Las Vegas, aby napsal článek o typicky amerických motorkářských závodech The Mint 400 a o protidrogové konferenci.

Mezitím a i během toho ale zkouší všemožné psychotropní látky od LSD a marihuany po mezkalin a kokain. I přes extatické stavy ale vidí pravou tvář Las Vegas plnou nekončící zábavy, hazardu a života jako cirkusu ztraceného v časové smyčce.

Režisér Terry Gilliam využívá i halucinogenních představ, kdy se lidé mění v ještěrky, podlaha se houpe, netopýři útočí ze všech stran a i z nejlepšího přítele se stává ďábel. Terry Gilliam je známý svými fantastickými představami, díky nimž patří jako jediný Američan do Monty Pythonova létajícího cirkusu. Mimo jiné režíroval i Kletbu bratří Grimmů nebo Imaginárium Dr. Parnasse.

Nejedná se ale jen o zdařilý a obšírný výčet návykových látek 70. let, ale také o vyjádření doby minulé, o důsledcích drog a o těch šťastných nešťastnících, kteří jim propadli.

Film odkazuje i na válku ve Vietnamu a kritizuje slepý konzumní život, jenž se přiřítil po hlavní vlně hippies, vesele odvracející tvář od všeho nepříjemného, dráždícího a jiného. Nebezpečně uvolněný život bez brzd, provokující tehdy i dnes.

Sledujte v pondělí 6. 5. od 23.15 na Prima COOL dvě ztracené existence, které nedokázaly zapadnout0 ani zemřít. A to se stalo jejich největším prokletím.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama