V sobotu vypukne Bláznivá olympiáda

Kamery snímají každý jejich pohyb. V sobotu 4. 5. od 20:00 na Prima COOL, se rozhodne o nejlepším. Paralympijské hry sleduje celá Amerika. Ačkoli nikdo ještě netuší, že jeden z vítězů není postižený, ale velice zdařile předstírající podvodníček.
Bláznivá olympiáda
Bláznivá olympiáda

Život Steva (Johnny Knoxville) je nudný, jednotvárný a plný nesplněných přání. Při prvním pokusu o povýšení selhává, jeho zaměstnanec – zahradník bez amerického občanství – si usekne prsty o sekačku a on za něj musí zaplatit operaci.

Jenže kdo v USA nemá pojištění, jako by neexistoval, a tak bude muset Steve hodně rychle něco vymyslet, přeci jen uříznuté prsty mají omezenou dobu trvanlivosti.

Steve, naverbován zadluženým a hamižným strýčkem, tak předstírá mentální retardaci, aby vyhrál paralympiádu. Zpočátku geniální plán se ale začíná hroutit, když se objevuje na scéně krásná ošetřovatelka v podání Katherine Heigl. Steve náhle sám zjišťuje, že si mezi paraolympioniky našel přátele i lásku. Závod ale přeci musí vyhrát.

John Knoxville, tvůrce kontroverzního zábavného pořadu Jackass, se stává v roli Steva mladším bratříčkem Forresta Gumpa s vlastní sadou hlášek, ale i stejnou láskou pro běhání.

Točit filmy na ve společnosti citlivá témata je vždy velmi obtížné, co kdyby se postižení urazili? A je vůbec možné natočit kladný konec, aby nebyl předvídatelný a nepůsobil jako klišé?

Filmů, jež nikoho neurazí, vidíme denně tucty, ale těch, které se nebojí ukázat jakési společenské tabu, zobrazované vždy jemně, jako by kolem něj režiséři chodili po špičkách, máme pomálu.

Jak se ho Bláznivá olympiáda zhostila, můžete posoudit sami v sobotu 4. 5. od 20:00 na Prima COOL.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama