V úterý prožijete Golfový sen

Malý míček se rychlostí střely blíží k jamce. Upírá se na něj pohled celých Spojených států i protihráčské Anglie. Strefí se, nebo ne? A pokud outsider vyhraje, co potom s ním? Dívejte se na Federera golfu na Prima COOL 23. 7. od 22.45.
Golfový sen
Golfový sen

Příběh podle skutečné události o chudém nešlechtickém klukovi z 19. století, který neustále vystrkoval růžky a snažil se dostat tam, kde ho nikdo nechtěl – ke královskému sportu golfu.

Člověk by skoro nevěřil, kolik jsou lidé ochotní postavit překážek do cesty dvacetiletému mladíkovi, který má za nosiče golfových holí páťáka s moudrostí starce, a pošilhávajícímu po krásné bohaté dámě.

Na druhou stranu – film byl natočen pod patronací Walta Disneyho, takže si pár pohádkových sentimentů musíme užít, než se dostaneme k opravdovým reáliím a síle skutečného příběhu.

Hlavní postavu golfového zázraku hraje Shia LaBeouf, známý především z Transformers, mimochodem syn baleríny a bývalého vojáka, který si přivydělával jako mim. Shia získal už jako dítě cenu Emmy.

Steven Spielberg s ním natočil Indiana Jonese a Království křišťálové lebky, kde předvádí namachrovaného floutka utahujícího si z přestárlého Indiho – Forda.

Golf jako nedostižný sen, cesta do jiné společenské třídy, do lepšího života. Pro nás obyčejný míček letící k díře v zemi, pro jiného boření společenského mýtu a neskutečné napětí.

A pro diváka se rádoby nudný film v podání nadějné hollywoodské hvězdičky stává rázem dramatický a napínavý, ačkoli v něm nestříká pot, ale pouze létají malé, nenápadné míčky.

Golfový sen aneb sportem ku zdraví s anglickými gentlemany 19. století si pusťte na Prima COOL v úterý 23. 7. od 22.45.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama