V úterý udeří kultovní Vládce temnot

Přinášíme devatero důvodů, proč od 22.45 neminout makabrózní horor geniálního Johna Carpentera.
Vládce temnot
Vládce temnot
Prima COOL

1) Proč sledovat úterní horůrek Vládce temnot? Třeba protože jste stejně jako jeho hrdinové zrovna ve sklepě našli obrovskou zavařovačku plnou zeleného slizu, a rádi byste také zjistili, co vás teď čeká a nemine...

2) Nebo možná protože máte stejně jako ve filmu divné sny, v nichž někdo z budoucnosti varuje před koncem světa?

3) Nebo snad protože vašeho kamaráda zeleným slizem pozvracel nějaký divný pán, a od té doby máte pocit, jako by s ním doslova šili všichni čerti? I s tím vám Vládce temnot poradí!

4) Najdou se však i prozaičtější důvody. Máte kamaráda či kamarádku se zálibou v hororech a je vám trapně za ně, že sledují jenom dokola se opakující díly Paranormal Activity? Sáhněte hlouběji do minulosti!

5) Vládce temnot je totiž druhým dílem Carpenterovy "Trilogie apokalypsy". Tenhle pán má doslova zlaté ručičky – zbylé dva díly trilogie tvoří ultrakultovní Věc (1982) a mysl narušující Šílenství (1994). Carpenter pomáhal definovat, co to je filmový horor. Kde Věc přinášela zlé ufouny a Šílenství lovecraftovský horor, Vládce temnot servíruje techno-Satana

Ostriv doktora Moureaua

Ostrov doktora Moreaua a další kultovní horory. Proč je milovat?

6) Jaké jsou další trumfy v rukávu? Našlo by se jich snad celých 666, ale jmenujme alespoň čtyři. Tak třeba vám Vládce temnot pomůže, máte-li pocit, že je vaše fobie z červíků a švábíků příliš mírná a rádi byste si ji notně prohloubili.

7) Domníváte se, že mezi bezdomovcem a zombie je velmi mírná hranice? Tady oba do jednoho skloubí mimo jiné rocker Alice Cooper!

8) A v neposlední řadě Vládce temnot ukáže, že i bicykl lze použít namísto dřevěného kůlu...

9) Ale především, tenhle po čertech kvalitní, a přitom sotva hodinu a půl dlouhý snímek patří do zlatého fondu kinematografie. Pochází z dob, kdy strašení znamenalo více než jen efektní lekačky a digitální masky. Mrkejte sami v úterý večer od 22.45 na Prima COOL.

(lol)

American Horror teasery - Sestřička v opuštěné léčebně

Nové hororové upoutávky! Na co jsou?

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama