Valve rozjíždí svojí herní revoluci! S konzolemi už stejně nikdo nepočítá

Podaří se tenhle ďábelský plán zrealizovat?
Gabene, jenž jsi na nebesích...
Gabene, jenž jsi na nebesích...

Po letech čekání, náznaků, slibů a předělávání plánů, zahájili vývojáři ze společnosti Valve svoji revoltu vůči současným pořádkům na poli her. Dosavadní rozdělení celého světa na PC a konzole, je zahájením prodeje tzv. Steam Machines a Steam Link u konce. A ne, nepřeháníme, Valve drží prst na tepu doby, fakticky ovládá digitální prodej her a pak tu je pořád ještě Half-Life 3!

Pokud se totiž legendární hra dočká svého třetího pokračování exkluzivně na platformě Steam OS, na kterém minipočítače Steam Machines, budou mít ve Valve vyhráno.

Abyste rozuměli, v čem se ona „revoluce“ skrývá, pak je to jednak v pohodlném přenosu obrazu a ovládání her z PC na televizi, dále ve zcela novém ovladači, umožňujícím po chvilce cviku hrát i strategie a další, na myši orientované tituly a již ve zmiňovaných Steam Machines. Půjde o standardizované minipočítače, které by měly zaručeně rozběhnout konkrétní seznam titulů tak, jak tomu bývá u konzolí, oproti nim je ale bude možné upgradovat a díky konkurenčnímu prostředí – Steam Machines budou vyrábět přední hardwarové firmy – se jistě dočkáme i zajímavých cen a nabídek.

Pokud se tedy i vy chcete přidat k těm, kdo už žádnou konzoli nepustí přes práh, skočte na Steam, případně se porozhlédněte mezi firmami jako Alienware, Zotac nebo Cyberpower. Určitě tam svojí herní počítačovo-konzolovou krabičku objevíte.

Tak moc ho vzrušuje hraní na Playstationu?

VIDEO: Ukájel se nad Playstationem v obchodě. Zapomněl ale na bezpečnostní kamery…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama