Velké tajemství z Batman vs. Superman: Kdo je ve skutečnosti Joker?

Čtěte jen na vlastní nebezpečí!
Proč se nesměješ?
Proč se nesměješ?
Warner Bros.

Tenhle článek se noří hluboko do batmanovské historie a fanouškovských spekulací, takže si dobře rozmyslete, jestli si ho chcete přečíst. Možná totiž prozrazuje velké tajemství z Batman vs. Superman, které nechalo (dokonce v oficiálních materiálech) uniknout nepozorné marketingové oddělení.

Nejdřív k té komiksové části. Jak možná víte, Batman za víc než 70 let svého působení vystřídal hned několik Robinů. Většina jeho sidekicků se po čase dala na sólovou dráhu, jednoho ale potkal krutý osud. Jason Todd, druhý Robin, se sám pokusil sejmout Jokera. Byl ale zajat, dlouho mučen a ve finále jej Joker umlátil páčidlem k smrti (alespoň dočasně, v komiksech se holt hraje na tajuplné návraty po letech).

Batmana to tehdy poslalo do slušné deprese a dlouho nechtěl přibírat nové spolupracovníky. Což určitě neuniklo pozornosti Zacka Snydera, režiséra Batman vs. Superman, který s oblibou variuje komiksové předlohy svých filmů. Jak jste si možná všimli v traileru, Affleckův Batman má ve svém tajném sídle vystavený kostým mrtvého Robina (pravděpodobně Jasona Todda). A v jiné scéně říká Alfredovi: „20 let v Gothamu, kolik je tu ještě hrdinů? Kolik jich ještě odolalo?“

To by samo o sobě vedlo k tomu, že Joker zabil Jasona i v budovaném filmovém vesmíru. Když se ale na Robinův kostým podíváte pečlivěji a to samé uděláte s nedávnou fotkou Jokera (Batmanova Nemesis se objeví v záporácké týmovce Sebevražedný oddíl), můžete si všimnout prakticky stejných zranění na kostýmu a Jokerovi.

Joker teorie Foto:

Nejpravděpodobnější závěr? Ačkoliv studio samozřejmě nic nepotvrdilo, fanoušci došli k tomu, že Jason nezemřel – namísto toho jsou on a nový Joker tatáž osoba! To by znamenalo, že Affleck v traileru mluví právě o této transformaci. A že si Zack Snyder zásadně pohrál s netopýří historií.

Myslíte, že se z Batmanova blízkého přítele stal Joker? Anebo vám tahle teorie přijde úplně nesmyslná? V každém případě se jedná o zajímavý postřeh, který se dá v diskuzi rozebírat do aleluja...

Karel Ryška

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama