VIDEO: Far Cry se stěhuje do nové éry! Neuvěříte, kde se válka rozpoutá tentokrát

Zamávejte karibským ostrůvkům, přituhuje!
Far Cry Primal
Far Cry Primal
Ubisoft

I přes to, že se všechny díly Far Cry dočkaly kladného přijetí a zaznamenaly úspěch, opakující se mechanismy se už začínaly hráčům zajídat. Vývojáři z Ubisoftu proto zaveleli k zásadní změně a nově oznámený Far Cry Primal umístili do doby kamenné. Deset tisíc let před naším letopočtem se rozehraje neúprosný boj o život ve snaze posunout se na potravním řetězci co nejvýš.

Nové prostředí, které se začíná stávat populární i díky celé řadě dalších titulů, konečně ospravedlní pokročilý soubojový systém Far Cry a poskytne hlubší smysl v přítomnosti predátorů. Doba kamenná je totiž zastávkou v čase, kdy na člověka útočilo každé větší zvíře a právě tenhle fakt se stane hlavní náplní hry.

První trailer z Far Cry Primal

 

Do popředí se v Primal dostane zejména oštěp a luk, pomocí kterých dostaneme šanci sprovázet ze světa mamuty, šavlozubé tygry a samozřejmě i příslušníky jiných, znepřátelených kmenů. Far Cry Primal vytváří montrealské studio a není bez zajímavosti, že hlavního hrdinu - Takkara - dabuje stejný herec, který propůjčil hlas Adamovi Jensenovi, drsňákovi z Deus Ex. Far Cry Primal vyjde na konci příštího února pro PlayStation 4 a Xbox One, později také na PC.

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama