VIDEO: Sledujte první ukázku sci-fi westernu Westworld. Režíruje Nolan, produkuje J.J. Abrams!

Vypadá to, že HBO na nás chystá další pecku. Seriál, který je předělávkou kultovního filmu o robotických kovbojích a zábavním parku budoucnosti, který se zvrhne a začnou v něm umírat lidé.
Westworld rozhodně nebude trpět nízkým rozpočtem
Westworld rozhodně nebude trpět nízkým rozpočtem

Všechno kolem Westworldu vzbuzuje nejvyšší očekávání. Jeho tvůrcem a hlavním scénáristou je Jonathan Nolan, mladší bratr Christophera, slavného hollywoodského hitmakera, točícího "velkofilmy s přesahem". A právě Jonathan mu u většiny z nich pomáhal se scénářem. Producentem je potom J.J. Abrams, kterého už snad vůbec nemusíme představovat - nejdříve způsobil seriálovou revoluci s projektem Ztraceni, pak úspěšně zrestartoval Star Trek a teď velí největšímu hollywoodskému projektu součastnosti - novým Star Wars, jež režíruje, produkuje a taky se podílel na scénáři.

Westworld rozvede příběh kultovního filmu z roku 1973, v kterém si hlavní roli robotického zabijáka zahrál jeden z nejvíc cool herců historie Yul Brynner. Příběh z budoucnosti vypráví o Westworldu, což je takový Matrix v kulisách divokého západu. Movití Američané do něho míří za dobrodružstvím - za vysoký poplatek mohou strávit čas ve složitém počítačem ovládaném světě a dělat vše, co se jim zlíbí. Jenže jednoho dne dojde v systému k sérii poruch, což znamená smrt většiny živých návštěvníků a zbytek přeživších musí bojovat o život a vydat se třeba až do řídícího centra nebo podzemního komplexu opravny robotických lidí...

TEASER: První ukázka z očekávaného sci-fi seriálu Westworld od Nolana a J.J. Abramse

Už dlouho byl Westworld vysněným projektem HBO. Před více než deseti lety už byl blízko realizace a v hlavní roli se měl představit Arnold Schwarzenegger, který má s rolí robotických zabijáků velké zkušenosti. Nakonec se ale stal guvernérem a z natáčení sešlo. Teď seriál ožil jako hlavní trhák pro televizní sezónu v příštím roce. Rozpočet i obsazení jsou impozantní: zahrají si v něm mimojiné Anthony Hopkins, Even Rachel Wood, Thandie Newton nebo Ed Harris.

Co myslíte, trumfne HBO s Westworldem i svůj vlastní hit Hru o trůny? Jak se vám zdá první ukázka?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama