Vyhraje v pátek Bruce Lee Hru smrti?

Film Hra smrti sledujte v pátek od 22.10 na Prima COOL.
Bruce Lee 960
Bruce Lee 960

Bruce Lee se v něm dostane do sporu s mafiánskou organizací, která ho chce odstranit. On se však nevzdá a zásah kulkou do obličeje přežije. Rozhodne se předstírat smrt a pomstít se...

Bruce Lee už v době, kdy Chucku Norrisovi příslovečně teklo mlíko po bradě, platil za krále bojových filmů.

Abyste se namlsali, je zde několik rychlých faktů o jeho neuvěřitelném životě!


4) Zahrál si v Batmanovi

Dávno před Chrisem Nolanem běžel Batman v americké televizi. Seriál tak mimózní, že se v něm proti žralokům aplikovaly protižraločí repelenty (!), však svého času pohostil i začínajícího Bruce Leeho.
Ten totiž toho času zastával roli Kata v jiném superhrdinském seriálu Green Hornet, a producenti Batmana se rozhodli uspořádat několik crossover dílů, v nichž si zabojoval po boku Temného rytíře... 

3) Byl ze čtvrtiny běloch

Když se řekne Bruce Lee, většina lidí si vybaví Číňana jako poleno. Jenže jeho matka měla evropského rodiče! Bruce se rovněž nenarodil v Číně, nýbrž v San Francisku na počátku druhé světové války. Do Hong Kongu se paradoxně vrátil sotva ve třech měsících života.

Není bez zajímavosti, že se údajně narodil přesně v hodině a roku Draka, který má světu dát silné a statné chlapíky.

Dračí život Bruce Lee
Dračí život Bruce Lee

2) Samovolně nakopl fenomén kung-fu filmů

První Bruceův film Velký šéf byl nesmírným kinohitem a učinil z něj hvězdu. Stačila hrst dalších snímků a zrodila se legenda. Bruce na to přitom neměl moc času, protože Velký šéf byl natočen jen dva roky před jeho smrtí!

I pokud vás kung-fu nebere, jistě oceníte plody jeho práce. Když se totiž koncem 70. let divákům kung-fu přejedlo, začalo se v akčních filmech pomalu přidávat na pistolích, samopalech a rotačácích. Společně s Clintem Eastwoodem je tak Bruce Lee jedním z otců akčních filmů Arnieho Schwarzeneggera a jeho nohsledů. 

1) Zemřel, jak žil

Zatímco Chuck Norris, jeden z pokračovatelů Bruceova dědictví, si následně stihl zkazit pověst Walkerem a v reklamách straší dodnes, Bruce rozhodně nebyl žádná primadona.

Sotva dva roky po začátku jeho kariéry mu lékaři diagnostikovali mozkové problémy. Důvod? Bruce nebyl typem, který by si liboval v kaskadérech. Schopnosti v bojových uměních si (doslova) vybojoval sám, a i na plátně je předváděl. Jenže život plný bitek není zrovna příliš zdravý – Bruce si často stěžoval na bolesti hlavy (následkem úderů), jednoho večera roku 1973 je zahnal silným práškem proti bolesti a brzy nato skonal na masivní mozkový otok.
(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama