Vyrazte na dobrodružství vesmírnou lodí Serenity

Vesmírem otřásají výbuchy. Flotily jsou pod palbou. Pašerácká loď uniká před hořícími zbytky trosek, než je i ona zasažena. Řítí se z oblohy a s ní i jediná naděje lidstva na svobodu. Opravdová galaktická nakládačka jak z Hvězdných válek přiletí ve středu ve 22.50.
Serenity
Serenity
fireflyfans.net

Kapitán Malcolm (Nathan Fillion) věří pouze v solidní balík peněz, který vydělává pašeráctvím a přepadáváním vesnic.

Do posádky své vesmírné lodi přijme doktora a jeho sestru, jasnovidku, kterou vláda používala na experimenty. Jenže vláda budoucnosti je asi stejně mírumilovná a odpouštějící jako Darth Vaderova, a tak je honí po celé galaxii s heslem dobrý nepřítel, mrtvý nepřítel.

Serenity působí jako mladší sestřička Hvězdých válek, pouze s tím rozdílem, že tady rebelové byli poraženi. Jinak mají ale stejně špinavé a rozpadající se koráby, tajné skrýše a velikou nechuť nechat se komandovat.

Serenity - trailer

Kapitán Malcolm se stal nevypočitatelným zlodějíčkem, jehož vyjednávací strategie je poslat nepříteli kulku do zad. Chce svobodu, a ne být vládní poslušnou ovcí. Není žádný hrdina a neovládá čarovnou moc, a přesto je nám jeho vize civilizace sympatičtější. Jak se totiž ukázalo, když někdo dělá lepší svět, často nezbude moc lidí, kteří by v něm žili.

Kromě kapitána posádka čítá tři sexy bojovnice a sedmnáctiletou jasnovidku River (Summer Glau), kterou podprahová reklama na müsli tyčinku aktivuje na křížence Želvy Ninja a Bruce Leeho. Slyší hlasy mrtvých, vidí budoucnost a nejvíce ji pobaví, když sní brouka. Summer Glau za svoji roli bláznivé jasnovidky River dostala cenu Saturn Award a stala se i nejlepší herečkou sci-fi v roce 2006.

Ukázka, jak se učila River (Summer Glau) bojovat:

Serenity - ukázka se Summer Glau

 

Režisér Joss Whedon se proslavil na Oscara nominovaným Příběhem hraček anebo z nedávné doby velikým sci-fi dobrodružstvím superhrdinů, Avengers. Serenity je třešnička na jeho dortu, protože filmu předcházel seriál Firefly se stejnými postavami. Příběh o svobodomyslné posádce dostal i komiksovou podobu a to přímo od Josse Whedona.

Názory na to, jak bude vypadat civilizace budoucnosti, se liší. Jedno je ale jisté. Jestli v ní bude sexy vesmírný kovboj, pořádné zbraně a hyperrychlé lodě, nemůže být tak špatná.

Nenechte si ujít vesmírné války hrdě konkurující Lucasově sáze ve středu 29. 10. od 22.45 na COOLu.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama