Za Prima COOL bude v Norsku kopat Korejec

České finále fotbalového turnaje MTG United for Peace 2012 se minulý pátek nesl v duchu populární soutěže Kdo přežije. Deštivé počasí se v celodenním klání rozhodlo prověřit nejen fotbalové dovednosti účastníků ve věku 10 až 14 let, ale i jejich výdrž a sílu vůle. Vyhrál tým Hong Yong-Yo z Jablonce!

Z celkem 16 družstev především ze severních regionů naší republiky nakonec první místo získal jablonecký tým Hong Yong-Yo, pojmenovaný po slavném severokorejském fotbalistovi.

 
Parta kamarádů, kteří se znají především ze školy, tak bude v říjnu reprezentovat Prima COOL a Českou republiku na mezinárodním finálovém turnaji MTG United for Peace Cup v norském Oslu. A při té příležitosti budou svědky vyhlášení Nobelovy ceny za mír.


 
Celodenním programem českého národního kola turnaje MTG prováděl moderátor Roman Buťa, který je známý z pořadu Těžká dřina. Ani tentokrát neměl lehký úkol, protože program kromě fotbalu zahrnoval různé hry, setkání s postavami ze známých seriálů a besedy o tématech přátelství, míru, tolerance nebo diskriminace.

 

En.dru a MakoMako

S velkým ohlasem se u dětí setkalo vystoupení vicemistra světa v beatboxu a looperu jménem En.dru a jeho stájového kolegy Petera Strenáčika z kapely MakoMako známé z ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT. Ten také vedl besedy a hry v rámci programu Škola tolerance. I aktivita dětí v této části turnaje rozhodovala o postupu do semifinále.

 
Po celý den se účastníkům věnoval také freestyle fotbalový tým Fotbal bez limitu, který ukazoval nejrůznější triky a finty s míčem, a dokonce je děti učil.

 
MTG United for Peace Cup CZ 2012 je bezplatný turnaj pro mladé týmy. Soutěžit mohly školní družstva, sportovní kluby, skautské oddíly apod. Bylo však možné sestavit i úplně nový tým speciálně jen pro tento turnaj. Hrát bude sedm hráčů na hřišti (6 + brankář) na každé straně. A to podle pravidel Fifa 7-a-side a samozřejmě také podle pravidel fair play. Přednost při výběru účastníků měly týmy, ve kterých hráli také sociálně znevýhodněné děti. Akce mimo jiné slouží právě jejich integraci do společnosti, podpoře antirasismu, multikulturalismu, míru a tolerance.

 

Celkem se turnaje zúčastnilo 156 dětí. Medailonky jejich týmů brzy uvidíte ve vysílání Prima COOL.

 

Velký dík organizátorů českého kola turnaje patří partnerům akce, kteří se hodně zasloužili o zdárným průběh dne. Zejména sportovnímu areálu Mikulovka, v němž se všechny fotbalové zápasy a doprovodné programy odehrály, a sportovnímu klubu Dukla, jenž pomáhal se zajištěním prostor. Významně rovněž přispěli sponzoři. O občerstvení účastníků se postaraly Danone a Coca-Cola. Lákavými dárky odměnily mladé fotbalisty firmy Represent, Disney, Magicbox, Falcon a Universal music. Ti, kdo se nechali zlákat hrou na Play Station 3, určitě nelitovali, protože i pro ně připravila společnost Sony zajímavé odměny.

 

Světové finále bude v říjnu

Říjnové finále v norském Oslu se hraje ve stejnou dobu, kdy se vyhlašuje nový držitel Nobelovy ceny za mír. Vítězové národních kol nejenže budou v danou chvíli přímo na místě, ale také se jim naskytne životní příležitost zúčastnit se interaktivní Školy tolerance v Nobelově centru míru.


 
Finálový turnaj sestává z tradičního souboje jednotlivých zemí a ze smíšeného turnaje - vrcholné události, kdy organizátoři smíchají hráče z jednotlivých družstev do úplně nových týmů holek a kluků z různých států. Jediný jazyk, který budou hráči k souhře a vítězství v turnaji potřebovat, je řeč fotbalu!

 

Co je MTG?

České národní kolo fotbalového turnaje se uskutečnilo pod hlavičkou Modern Times Group (MTG), mezinárodní mediální skupiny televizních a kabelových stanic, rádií apod., k níž patří i FTV Prima. MTG je přesvědčena, že pomocí společné vášně pro fotbal se všichni můžeme naučit žít ve vzájemné úctě a tolerovat jeden druhého, a to bez ohledu na národnost, pohlaví nebo prostředí, z nějž jsme vzešli. Škola tolerance, které se v Oslu zúčastní členové národních družstev, se snaží pomoct hráčům pochopit tyto důležité hodnoty, aby je dokázali využít nejen na hřišti, ale i v životě obecně.  Podstatné je také ukázat, že bez ohledu na startovní podmínky máme všichni šanci někam to dotáhnout, pokud se budeme snažit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama