Ženy ve světě PC her jako rarita? Zapomeňte!

Jak to vypadá se ženskými herními celebritami? Víc než dobře!
Známá česká gamerka Eva Urbanová

Počítačové hry byly v minulosti vždy zejména mužskou doménou. Byl to jejich druh zábavy, odreagování, a naopak většina žen vnímala hraní jako naprosto nepochopitelnou, dokonce nezábavnou činnost. Tak tomu bylo, ať chcete, nebo ne.

Ano, naše křehké protějšky také hrály, ale bylo jich minimum a v očích lidí byly v podstatě vnímány jako exotky. Jenže to BYLO, dnes je situace naprosto jiná a PC hry se staly takovým fenoménem, že co se do počtu týče, tak se propast mezi hráči a hráčkami v podstatě vyrovnala, alespoň to tvrdí důkladný výzkum provedený v Americe.

Jorien "Sheever" van der HeijdenZnámá casterka DOTA2 Jorien "Sheever" van der Heijden má drobnou nevýhodu – měří skoro 190 centimetrů, takže se nad hráči tyčí jako obryně Stáňa...

Dnes jsou dívky zkrátka nedílnou součástí gamingu a samozřejmě i perfektním zpestřením. Sice ve světovém měřítku nejsou natolik úspěšné a těžko by se mohly rovnat svým mužským protějškům, mají však své vlastní turnaje, ligy a soutěže, kde mezi sebou soupeří. Nutno ovšem podotknout, že slečny hrát skutečně umí a mnohdy dokážou muže snadno porazit, takže je tímto rozhodně nikterak nepodceňujeme.

A nemusíme ani chodit daleko. Skvělým příkladem jsou dvě hráčky ze Severní Ameriky, a to Katherin “Mystik” Gunn, jež v Halo: Reach dokázala vyhrát neskutečných 100 000 amerických dolarů, a pak samozřejmě Sasha “Scarlett” Hostyn. Druhá jmenovaná žena, které je teprve dvacet let, patří mezi nejlepší ve strategické řežbě StarCraft II na světě a u soupeřů vzbuzuje patříčný respekt. Několikrát už dokázala porazit velké korejské progamery a také má na kontě přes 100 000 dolarů, což mluví samo za sebe. Katherine Mystik GunnKatherine Mystik Gunn

Sasha “Scarlett” HostynSasha “Scarlett” Hostyn 

 

Ve světě her jsou však velmi populární i streamerky, které mají samotné hraní spíše jako hobby. To znamená, že nejsou až tak dobré hráčky, ale vynikají v jiných směrech – řekněme v těch lidských (#BOOBS). Perfektním exemplářem je vnadná blondýnka Tara Babcock, jež ráda streamuje, vytváří videoblogy a hlavně se pěkně vystavuje (člověk aby se divil, kde vzala tolik fanoušků). Ostatně to můžete posoudit třeba na jejím TwitchTV kanálu. Kromě Tary je zde celá řada dalších, třeba taková Kaceytron a jiné.

Ano, tahle paní skutečně streamuje a hraje hry

Pokud bychom se měli podívat k nám, tak i u nás najdeme kvalitní české hráčky. Mezi nezjnámější se rozhodně řadí zástupkyně střílečky Counter-Strike. Ty se již několikrát pod různými organizacemi dostaly na Mistrovství světa do Paříže (ESWC) a i když ve světové konkurenci neobstály, rozhodně si udělaly dobré jméno. A ani zdaleka není výjimkou, že domácí herní kluby mají ryze ženské sekce. Třeba taková eSuba se může pyšnit hráčkami v League of Legends a také v Counter-Strike: Global Offensive:

Dívčí tým eSubaDívčí tým eSuba

 

Autor: Tomáš Pospíchal

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama