Zničí náš svět počítače? Sledujte Kyberválku!

Auto se řítí stokilometrovou rychlostí městem. Někdo ovládá jeho řízení, ale lidé v něm to nejsou. Převrátí se, ozývá se křik a výbuchy ohně. Okolo vládne chaos, ničení a rabování. Co se stane, když vznikne umělá inteligence, která nás vidí, ovládá a touží zabít, uvidíte v sobotu od 20:00 na COOLu.
Kyberválka
Kyberválka
archiv Prima COOL

Reportérka (Erin Karpluk) kontaktuje velmi talentovaného teenagera a hackera (Keir Gilchrist) s cílem udělat rozhovor s jedním z těchto tajemných a nebezpečných géniů. Oběma je jasné, že podivné výbuchy ropných plošin, atomových elektráren a podobných neméně katastofických míst nejsou žádnou náhodou.

S nasazením života zjišťují, že za vším stojí umělá inteligence, která se snaží přežít. Nemá emoce, jen touhu udržet se při životě. Ať to bude stát lidských životů, kolik chce.

V XXI. století nás nějaký napůl robotický svalovec (Terminátor apod.) příliš neděsí. Mnohem větší hrozba pro nás je elektrická síť, bez níž nemůžeme jet do práce ani si připravit oběd. Stejně jako v podobně laděném filmu Já robot je hlavní nepřítel neviditelný počítač, ovládající semafory, auta, kamery, síť i celou vládu. Dvoudílný film Kyberválka si můžete po odvysílání na Prima COOL přehrát také po dobu 10 dní na PrimaPLAY.cz

Nepřítel je neviditelný, všudypřítomný a stvořili jsme si ho sami. Film si tak krásně pohrává s myšlenkou, co se stane, pokud se naše nejsilnější zbraň obrátí proti nám.

Kyberválka není válka mezi lidmi, ale mezi nakrknutým počítačem a hackery, kteří ho pomáhali stvořit.

Kyberválka - upoutávka 30s

Režisér Steve Barron, známý jako ten, kdo vdechl filmový život Želvám nindža, začínal ve své kariéře s počítačovou tematikou. Bylo to ale před třiceti lety, a tak jeho Elektrické sny byly o počítači, který je naopak hodný a přátelský.

Připravte se na možnou budoucnost, kde ani jedna strana nemůže vyhrát, ale lidstvo může být vyhlazeno vlastním oživlým vynálezem, v sobotu 12. 7. od 20:00 na Prima COOL.

Verča Loudová

Kyberválka - upoutávka 15s
Konec Los Angeles ve filmu "2012"

Čtyři katastrofy, jimiž lehlo popelem Los Angeles

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama