Zrecenzujte kámoše, šéfa nebo ex-partnera! Aplikace Peeple bude sloužit k hodnocení lidí

Zvykli jsme si hodnotit restaurace, hotely, filmy nebo třeba nakoupené zboží. Nastal čas pustit se do "hvězdičkování" lidí.
"Petra byla hubatá, ale zezadu jí to moc slušelo..."
"Petra byla hubatá, ale zezadu jí to moc slušelo..."

Ještě do konce roku by měla být spuštění aplikace Peeple, což je v podstatě Yelp pro lidi. Ohodnotíte v něm lidi z vašeho okolí jednou až pěti hvězdičkami a pak popíšete jejich jednotlivé parametry - kladné a samozřejmě i záporné vlastnosti. Autoři aplikace slibují "revoluci v tom, jak nás vidí ostatní".

S nápadem přišla kanadská marketérka Julia Cordray. "Lidi si dohledávají tolik informací na internetu, když chtějí koupit auto nebo tak. Proč neumožnit něco podobného i v ostatních oblastech života?" vysvětlila důvod vzniku nové aplikace. Budeme si podle ní moci lépe vybrat koho zaměstnat, s kým obchodovat, koho ubytovat nebo s kým pustit na rande svoje děcko.

Asi si vzájemně pročítaj recenze Foto: Asi si vzájemně pročítají recenze

Profil osoby může na Peeple založit kdokoli, kdo na vás má telefonní číslo, takže se hodnocení nevyhnete. Pozitivní recenze se na profilu zobrazí okamžítě, u negativních má mít recenzent 48 hodin na to, aby hodnocení ovlivnil (by nás tedy zajímalo jak?) a pokud se mu to nepovede, tak se špatná recenze vypublikuje. Po roce se každá recenze smaže, aby měl člověk šanci "napravit svou minulost".

Peeple má být spuštěn od listopadu. Budete ho používat nebo se alespoň budete chodit dívat, kolik na něm máte hvězdiček?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama