Tohle jsou 4 nejlepší fantasy, které chtějí nahradit Harryho Pottera! Viděli jste je všechny?

Každý chce být vyvoleným!
Probuzení tmy - upoutávka

Harry Potter ovlivnil nejen generací čtenářů a diváků, ale i filmařů. Neděle večer na Prima COOL vám přitom připomene jeden z filmů, který by na Harryho rád navázal - Probuzení tmy začínající ve 20.00. Jeho hlavní hrdina v sobě odhalí nadpřirozené schopnosti a už se to veze! Zlo proti dobru, bájný úkol, záchrana světa! Podobně jsou na tom však i nemlich všechni podobní hrdinové doufající ve status nového Harryho Pottera.

4) Percy Jackson

Jedním z prvních snaživců byl film Percy Jackson: Zloděj blesku a ne nadarmo od něj mnozí očekávali nástupce mladého kouzelníka s jizvou na čele - první film o moderním polobohovi ostatně natočil i Chris Columbus, který zrežíroval i první Potterův příběh.

Výsledek nicméně zrovna dle vysokých očekávání nedopadl. Percy sice vyplodil i druhý díl Moře nestvůr (2013) a šušká se pořád o možnosti natočit i trojku. Amerikanizované prostředí ruku v ruce se snad až příliš sympatickým hlavním hrdinou zkrátka na diváky ovšem platilo o něco hůře než u Harryho.

Percy Jackson: Zloděj blesku
Percy Jackson: Zloděj blesku
20th Century Fox

3) The Magicians

Jiným receptem na navázání úspěchu je zkusit totéž - ale v telezivi! Konec konců, seriálová Hvězdná brána by o tom mohla říct svoje. Stejnou cestou se vydal i seriál The Magicians z produkce Syfy - kde ostatně rovněž běžela i Hvězdná brána.

Zdejší premisa umně kopíruje elementy Harryho Pottera, především vyvolence na škole pro kouzelníky - namísto britské školy pro mlaďochy však tentokráte přichází z univerzitním zasazením, což dovoluje vsadit na trochu drsnější a dospěláčtější motivy.

The Magicians
The Magicians
SyFy

2) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Není to škola, nýbrž sirotčinec, princip je ale stejný. Paní Peregrinová s tváří Evy Green ve svém zvláštním domě přechovává děti, které svými schopnostmi připomínají X-Meny.

Namísto čiré magie je Sirotčinec slečny Peregrinové podstatně temnější a hororovější - ale zase ne tak moc. Přidejte trochu časových hrátek na způsob třetího Pottera a vyjde vám film, který by zjevně velmi rád vykopl novou sérii! Pro spíše vlažnější reakce se však zrovna v jeho případně zdá, že se mu to nepodaří.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
20th Century Fox

1) Fantastická zvířata a kde je najít

Možná, že jsme však čekali tak dlouho, že se o svého vlastního nástupce pokusí další biják ze světa Harryho Pottera - loňská Fantastická zvířata!

I když jim chybí klasický potterovský recept - obvykle obsahující dítě nebo chlapce, který zjistí, že má magické schopnosti a postupně s nimi roste - díky cvrnkání do potterovských kulis má tenhle biják potenciál na hodně solidní sérii! Jak dlouho se magizoolog Mlok Scamander udrží v kinech? To ukáže až budoucnost. Zatím jsou nicméně v plánu 4 pokračování, která píše samotná J. K. Rowlingová!

Fantastická zvířata a kde je najít
Fantastická zvířata a kde je najít
Warner Bros. Pictures
Probuzení tmy začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama