6 nejdivnějších sportovních filmů, které prostě musíte vidět

Není sportovní film jako sportovní film.
Vybíjená - upoutávka

Vezměte všechna klišé srdceryvného sportovního filmu a namísto fakt cool sportu, jako je třeba fotbal nebo hokej, nechejte jeho hrdiny hrát vybiku! Právě takový recept na komedii má sobotní snímek Vybíjená, který začíná ve 20.00 na Prima COOL. Není to ovšem poprvé ani naposledy, co filmaři natočili podobně bizarní "sportovní" snímek. Znáte i ty další?

6) Shaolin fotbal

Vezměte typický fotbalový film, ale zalijte ho velkou porcí zpomalovaček a nadlidských výkonů ve stylu - toho času aktuálního - filmu Matrix, a máte představu toho, co je Shaolin fotbal. Skvělá parodie jak na přehnanou filmovou akci, tak i tklivé sportovní filmy si sice neudrží drajv až do finiše, i tak jde ale o trefu rovnou do černého.

Shaolin fotbal
Shaolin fotbal
Star Overseas

5) Pozdrav od juggerů

Zatímco většina lidí zřejmě při úvahách o postapokalypse přemýšlí o stavu zásob, techniky, morálky či kultury, tvůrci zapomenutého Pozdravu od juggerů z roku 1990 se zajímali hlavně o stav sportu! V jejich vizi roku 2200, kdy je Země zpustošená, se tak rvou o život kříženci mezi gladiátory a hráči rugby!

Pozdrav od juggerů
Pozdrav od juggerů
Kings Road Entertainment

4) Pivní bratři

Treye Parkera a Matta Stonea asi znáte hlavně jako tvůrce South Parku - v roce 1998 si však duo sehrálo i hlavní roli (!) v bizarním sportovním filmu Pivní bratři režírovaném Davidem Zuckerem. Výsledek o jejich vlastní verzi pseudo"basketu" nebyl tak divný, jak mnozí čekali, své babičce ho však asi stejně nepustíte...

Pivní bratři
Pivní bratři
Universal Studios

3) Rollerball

Patnáct let před juggery se podobný nápad - otázku sportu po konci světa - pokusili jinak rozetnout tvůrci filmu Rollerball. Tentokrát nejde o svět á la Šílený Max, nýbrž naopak totalitní korporátní dystopii! V mixu gladiátorských zápasů, rugby a závodů na kolečkových bruslích (!) se tu v šíleně vzdáleném světě roku 2018 perou na život a na smrt týmy jednotlivých superkorporací.

Rollerball
Rollerball
United Artists

2) Vybíjená

Vezměte ten nejtypičtější film o partě nýmandů, kteří se "po rockyovsku" dostanou na kobylku mnohem lepšímu týmu - ale tentokrát namísto sexy sportu, jako je box nebo fotbal, vše natočte komickou perspektivou! Díky tomu, že se s ústřední vybíjenou ve filmu zachází jako s globální sportovní celebritou, získává tahle komedie cenné body navíc!

Vybíjená
Vybíjená
20th Century Fox

1) Hřiště snů

Když Kevin Costner ve filmu slyší neexistující hlasy, obvykle je z toho fajnový horor. Hřišti snů se ale podařilo kráčet po tenké hranici mezi nadpřirozenem, nostalgií a sportovním filmem - Costnerův farmář tak v téhle dojemné poctě legendám baseballu sice staví hřiště partičce duchů, museli byste ale sami být uvnitř zcela mrtví, aby vás to celé nezasáhlo na dušičce!

Hřiště snů
Hřiště snů
Universal pictures

Vybíjená startuje v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama