Může být profesor Snape stále naživu? Tahle nová teorie je děsivě logická!

Je vše kolem Severuse Snapea řádně vysvětleno? Nemyslím si...
Je možné, aby Severus Snape stále žil?
Je možné, aby Severus Snape stále žil?
Warner Bros.

Ačkoliv byl příběh Harryho Pottera uzavřen už před dlouhými lety, lidé stále obrací každičký kamínek a zkoumají, jestli za tím vším nemůže být něco víc. A osud Severuse Snapea je jedním z nejdiskutovanějších témat. Je možné, že tenhle dvojitý agent stále žije? Podle nové teorie, která se probírá na Redditu, to je dokonce pravděpodobné!

Nejprve důvody, proč téhle teorii věřit. Zaprvé – opravdu si myslíte, že respektovaný učitel lektvarů nikdy nepočítal s možností, že na něj zaútočí Nagini? Že si nepřipravil protijed? Nebuďte blázni. Zadruhé – proč nebyl Severus Snape jmenován po bitvě ve výčtu padlých? A proč nestál po boku těch, kteří přišli Harrymu na pomoc coby morální podpora před soubojem s Voldemortem? Otazníků je mnoho a odpověď jediná – protože Snape přežil.

Samozřejmě to do jisté míry vyvrací Prokleté dítě – tedy kanonické pokračování, ve kterém Snape v jedné z alternativních přítomností stále žije, ale „znovu“ se zabije, aby se mohl osud Harryho Pottera odvíjet správně. Ale že by spisovatelka nedala prostor Snapeův odchod řádně vysvětlit, to se nám také nezdá… Tak kde je pravda?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama