Tohle je 7 největších koček z fantasy filmů a seriálů! Je lepší Hermiona nebo Daenerys?

Kroužková zbroj a magické hůlky prostě někomu sednou líp…
Percy Jackson: Moře nestvůr - upoutávka

Samotný moderní Herkules poctí svou přítomností nedělní vysílání Prima COOL. Ve 20.00 totiž startuje druhý film série Percy Jackson s podtitulem Moře nestvůr. Tahle moderní předělávka řecké mytologie, přesazené do Spojených států, se však pyšní nejen mladými polobohy s akurátně formovanou postavou, ale i neméně éterickými hrdinkami ženského pohlaví. Především zdejší Alexandra Daddario jako Annabeth je skutečně stvoření hodné Olympu. Abyste ji však měli s kým srovnávat, vzpomněli jsme na sedmero další krasavic z epických fantasy.

Arwen

Byť byla role Arwen do filmové verze Pána prstenů poněkud neomaleně rozšířena, sledovat Liv Tyler se špičatýma ušima, jak s pomocí řeky nakopává zadky nazghulům, snad nemůže vadit vůbec nikomu!

Arwen
Arwen
New Line Cinema

Hermiona

Nejenže má Hermiona setsakra pod čepicí, ale navíc z ní z jakožto mladé šprtky doslova vyrostla krásná labuť! Oproti většině svých kolegů je navíc Emma Watson zajímavá i pro své další role a daří se jí aktivity po konci potterovské filmové série.

Hermiona
Hermiona
Warner Bros. Pictures

Regina/Zlá královna

Seriál Bylo, nebylo nabízí celou řádku krasotinek i (doslova) Princů Krasoňů. Jenže všem z nich sebrala titul královny krásy hlavní antagonistka celé dějové linie. Regina, majíc božskou tvář Lany Parrilly, rozhodně umně přesvědčuje davy fanoušků, že kopat za zlou stranu možná není úplně špatný nápad...

Regina
Regina
ABC

Valeria

Conanova nešťastná láska disponovala vtipem i bojovností a její představitelka navíc uměla hrát nejmíň tak dobře jako sám Arnold. Valerie však získává kladné body i za skutečnost, že se odvážila vstoupit do arény filmové akce v 80. letech, kdy nebyla úroda akčních hrdinek zrovna bujná.

Valeria
Valeria
20th Century Fox/Universal

Galadriel

Druhý zářez Pána prstenů (a Hobita), ale ani tentokrát proti tomu nikdo nemůže říct ani ň. Galadriel, ztvárněná věčně éterickou Cate Blanchett, sice v původní trilogii dostala trestuhodně málo prostoru, vynahradila si to však právě v sérii Hobit. A i tentokrát byla naprosto úžasná!

Galadriel
Galadriel
New Line Cinema

Xena

Přiznejte se! I když všichni tak nějak tušíme, že by nás Xena zvládla zkopat do kuličky, nejméně 54% diváků by to ani v nejmenším nevadilo. Xena, princezna bojovnice se svou bojovou sukní proklatě vysoko, se ne nadarmo stala ohromným seriálovým hitem našeho dětství...

Xena - Renaissance Pictures, Universal Studios, NBC
Xena - Renaissance Pictures, Universal Studios, NBC

Daenerys Targaryen

S mečem nebo hůlkou jí to zrovna moc nejde, za to má však Daenerys k ruce trojici dráčků a především charisma, které podmaňuje armády a bortí říše. Jako správná politička navíc umí docenit sílu elegantních a zároveň minimalistických hadříků - což je v případě fantasy bojovnic kvalita, na kterou v této kombinaci nedochází zrovna často!

Daenerys
Daenerys
HBO

Percy Jackson: Moře nestvůr začíná v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama