Tyhle 4 skvělé komiksové postavy si zaslouží další filmovou šanci!

Komu byste dobrý remake dopřáli vy?
Fantastická 4 a Silver Surfer - upoutávka

Fantastická čtyřka se vrací! V neděli ve 20.00 na Prima COOL začíná film Fantastická 4 a Silver Surfer, v němž se naše kvarteto vydá bojovat s pohůnkem superničivé entity jménem Galactus. I když tenhle biják nepatří mezi totální komiksovou elitu, pořád dopadl neskonale lépe než loňský pokus o remake Fantastické čtyřky. Tahle parta, která byla kdysi páteří komiksů, by si přitom zasloužila pořádnou verzi. Stejně jako několik dalších kreslených gerojů.

4) Fantastická čtyřka

Původní Fantastická čtyřka z roku 2005 měla daleko k jakékoliv sofistikovanosti. Na druhou stranu, čistě atmosférou byla skutečně na stopě toho správného mixu nadšení a naivity, jenž později rozjel i zbytek marveláckých superhrdinů.

Remake z roku 2015 naproti tomu působil spíše jako noční můra klinického chovance s chronickými depresemi. Tedy když to trochu přeženeme - ale ne zase tolik. Fantastická čtyřka má úžas už ve svém názvu. Napište někdo sympatičtější postavy a pořádného záporáka, a potřetí by to mohlo jít mnohem, mnohem lépe! Anebo snad až... napočtvrté?

Fantastická čtyřka
Fantastická čtyřka
20th Century Fox

3) Catwoman

Catwoman s Halle Berry má unikátní status filmu, který byl s to zaříznout hned několik slibně rozjetých kariér najednou. Odpudivá parodie filmu i komiksu si právem zaslouží chodit kanáy filmového světa - jenže vykreslení Catwoman ve filmech s Batmanem obvykle funguje řádově lépe!

Vše, co je k dobrému remaku stavějícím jen na Catwoman potřeba, je přijmout, že je hlavní hrdinka tak trochu bestie. "Antihrdinka" zní přesný termín. Ve světě, kdy Deadpool platí za jeden z nejlepších filmů minulého roku, by to neměl být takový problém obhájit.

Catwoman
Catwoman
Warner Bros. Pictures

2) Blade

I když asi film Blade nevnímáte za komiksovou adaptaci, právě tou tenhle biják ve skutečnosti byl. Už kolem 15 let však na Bladea sedá prach. To celé vzdor skutečnosti, že to byl právě Blade, kdo rozjel poptávku po dobrých komiksových adaptacích a vydělal přes 400 milionů dolarů!

Ve světě, kde upířího zabijáka přečísluje sága Stmívání, však Bladea potřebujeme znovu a víc než kdykoliv dříve. Černošský drsňák si zasluhuje novou šanci - a klidně může na plátně nebo v telce doprovodit jiné marvelovské hrdiny!

Blade
Blade
New Line Cinema

1) Superman

Na prvním místě stál původně Batman, ale ruku na srdce - Netopýrák měl vlastní superkvalitní trilogii relativně nedávno, je navíc momentálně jak hrdinou parádní animované verze a herní série, tak platí i za zdaleka nejméně špatnou součást DC filmů. Ale naproti tomu Superman...

Muž v rudomodré pláštěnce je postavou, která byla kdysi zosobnění žánru a komiksoví scenáristé pořád dokazují, že Superman může čarovat kvalitní příběhy! Jenže na filmovém pásu je nejpozději od počátku 80. let buď k smíchu, anebo naopak v sebevražedné depresi. Udělej kvalitní remake, Hollywoode, tentokrát podstatně optimističtější a koukatelnější! Vždyť si to Supes zaslouží!

Muž z oceli
Muž z oceli
Legendary Pictures

Fantastická čtyřka se utká se Silver Surferem už v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama