ZMĚNA: Evropský Major v CS:GO nehostí Kolín nad Rýnem! Turnaj budeme mít ještě o kousek blíž!

Zaběhunté pořádky se mění po třech letech! Nejbližší Major má nového organizátora i pořadatelské město
Major se stěhuje z Kolína do Krakowa
Major se stěhuje z Kolína do Krakowa
ESL

Společnost Valve přichystala pro letošní rok jednu zásadní změnu – hlavní evropský Major turnaj v Counter-Strike: Global Offensive se neodehraje v německém Kolíně nad Rýnem, ale bude se stěhovat do Polska. Nikoliv do Katowic, které se na poli e-sportu proslavily tradičním Intel Extreme Masters, ale do Krakówa a tamější areny Tauron. Mění se i organizátor, kterým nebude ESL ale PGL.

Právě lidé z PGL pak ihned zareagovali prohlášením, že v Krakowě bude k vidění ten nejlepší Counter-Strike a slíbili udělat z turnaje s celkovým prizepoolem 1 milion dolarů obrovskou show. Naštěstí pro hráče i diváky mají v Krakowě s e-sportem zkušenost, neboť se v Tauron areně loni odehrálo finále LCS ligy v League of Legends a do města se rovněž sjeli tankisté, hrající World of Tanks.

Samotná arena pak nabízí dostatečně velké a vhodné zázemí k tomu, aby pohostila tisícovky fanoušků a všichni si turnaj od 21. do 23. července užili. Ještě před tím ale samozřejmě bude probíhat úvodní část prostřednictvím swiss systému a ještě před ní plánuje PGL kvalifikační turnaje. První z nich se odehraje v Asii, další dva souběžně ve Spojených státech a Ruské federaci a poslední z nich v Evropě. To vše v průběhu června s tím, že konkrétní místa konání budou teprve odhalena.

Jisté je tedy v tuto chvíli pouze to, že na své vyzyvatele budou čekat již pozvané týmy Astralis, Virtus.Pro, SK Gaming, Fnatic, North, Na’Vi, Faze a Gambit. Budete u toho s námi?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama