Zničí konzole akční hit jara? PlayerUnknown's Battlegrounds možná čeká smrt...

Budou konzole znamenat pozastavení prací na PC verzi oblíbené akce?
PlayerUnknown's Battlegrounds
PlayerUnknown's Battlegrounds
PUBG

Herní hit letošního jara je jasný – navzdory očekávání a přílivu velkých kvalitních titulů se jím stala na první pohled nenápadná hra s podivným názvem: PlayerUnknown’s Battlegrounds. Princip tzv. battle royal a v porovnání s ostatními podobnými tituly také veskrze bezproblémový chod si však získal obří pozornost u hráčů i diváků streamů a hra se stala hitem. Teď ji však hrozí úpadek, protože vývojáři potvrdili, že se hra objeví i na konzolích.

Dáme-li stranou žabomyší spory o to, zda je hraní na konzolích lepší než na počítači a naopak, jedno je jisté – pozornost vývojářů se bude muset tříštit na tři různé platformy a hrozí, že plánované updaty a vylepšení stávající PC verze naberou zpoždění. Hra by tak mohla začít přešlapovat na místě a to je něco, čeho se snaží vyvarovat jakýkoliv projekt.

Navíc vývojáři kolem Brendana Greena, po jehož přezdívce získala jméno i samotná hra, situaci kolem konzolí nemají úplně prozkoumanou a dali na srozuměnou, že se v tuto chvíli zajímají pouze o Xbox One verzi. Až budou schopní rozběhnout funkční port, zaměří se také na PS4, které se architekturou od tradičních PC vzdaluje více nežli zmiňovaná konzole od Microsoftu. Snad to tedy dobře rozjetý vlak nezastaví a PUBG zůstane mezi všemi těmi DayZ, State of Decay a dalšími na výši.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama