Národní technické muzeum vystavuje unikátní sbírku Ferrari

Pokud nemáte o víkendu co dělat, udělejte si výlet do pražského Národního technického muzea. Uvidíte zde výstavu krásných Ferrari, mezi kterými nechybí ani to, se kterým jezdil do práce samotný Enzo Ferrari.
Ferrari v Národním technickém muzeu
Ferrari v Národním technickém muzeu
Národní technické muzeum

Výstava potrvá až do 28. května a v muzeu uvidíte fantastické italské krásky, které se pak s dalšími modely představí na Concours d’Elegance na zámku Loučeň. Výstavu tvoří čtveřice krásných vozů. Prvním je závodní speciál Ferrari 430 Scuderia z roku 2008, čtyřsedadlové Ferrari 400 Automatic z roku 1976 nebo skvostné Ferrari 275 GTC z roku 1966. Zajímavým exponátem je Ferrari 330 GT s uspořádáním 2+2 taktéž z roku 1966. Právě tím jezdil samotný Enzo každý den do práce. :)

Všechna tato auta se po konci výstavy přesunou na zámek Loučeň. Zde se 3. a 4. června bude konat na naše poměru vskutku exkluzivní přehlídka automobilové elegance. Jde o již čtvrtý ročník a mimo těchto skvostných Ferrari návštěvníci uvidí i čerstvě zrenovované Hispano Suiza J12, několik Bugatti, množství Rolls-Royce, Lamborghini i ostatních veteránů a youngtimerů. Veškeré informace o přehlídce naleznete zde.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama