EXKLUZIVNĚ: Známe hry, které se letos nejvíce vyhledávaly na Google. Tipnete si vítěze?

Bylo to GTA, Minecraft, nebo snad Mafia 3?
Která hra byla nejvyhledávanější?
Která hra byla nejvyhledávanější?

Konec roku už tradičně patří statistikám a jedny z nejzajímavějších poskytuje Google. Se svým neotřesitelným postavením na žebříčku popularity mezi internetovými vyhledávači je zároveň i strážcem trendů a není bez překvapení, že podle výsledků nejedna společnost upravuje svoji strategii pro příští rok.

Platí to i o světě her, který tvoří nezanedbatelnou část zábavního odvětví a výsledky toho, jaké hry se letos vyhledávaly nejvíc, jsou rozhodně zajímavé. Exkluzivně jsme je získali přímo z Google a zahrnuli do nich velké komerční tituly. A aby toho nebylo málo, sestavili jsme i žebříček tzv. skokanů roku, tedy her, které lidé vyhledávali nejvíce v porovnání s předchozím rokem. Jdeme na to!

SKOKANI ROKU

 1. Fallout 4
 2. Zaklínač 3: Divoký Hon
 3. FIFA 16
 4. Star Wars Battlefront
 5. Until Dawn
 6. Cities Skylines
 7. Project CARS
 8. Dragon Age: Inquisition
 9. Pillars of Eternity
 10. Far Cry 4

Při pohledu na žebříček je poměrně zajímavé sledovat nejen první místo, které i navzdory prvotní kritice obsadilo vysněné pokračování RPG série Fallout, ale i místa další. Za největší překvapení považujeme Pillars of Eternity na devátém místě, které dává jasně najevo, že hráči ještě nezanevřeli na izometrická RPG a další chystané hry v tomto žánru mají šanci zabodovat. Asi největším skokanem je však Until Dawn - zcela nová herní značka, která se však dokázala postavit na úroveň zaběhnutých sérií a některé i porazit. Pro Sony i vývojáře ze Supermassive Games šlo o... supermasivní úspěch.

NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍ HRY

 1. Minecraft
 2. League of Legends
 3. World of Tanks
 4. Hearthstone
 5. War Thunder
 6. Grand Theft Auto V
 7. Heroes of the Storm
 8. World of Warships
 9. The Sims 4
 10. Mafia 3

Zatímco předchozí tabulka přinesla mnohá překvapení, na poli nejvyhledávanějších her za uplynulý rok jich nalezneme jen opravdu málo. První pozici už několik let po sobě drží Minecraft, který je obrovským fenoménem a nic na své popularitě neztratil ani akvizicí ze strany Microsoftu. Naopak, postupné prokládání hodin informatiky touto hrou (a to i v Česku) je jasným ukazatelem, že to budou mít hry v roce 2016 zase nesmírně těžké. Adepti tu však jsou - jedná se o masivní free to play hry, v nichž se navíc konají velké turnaje a díky snadné přístupnosti je hraje doslova každý. Mírným překvapením proto zůstávají poslední dvě místa - The Sims 4 za to, že se drží tak vysoko a Mafia 3 kvůli tomu, že nevystoupala výše. Zejména poslední zmiňovaná hra ale má ten největší boom teprve před sebou.

Zdeněk Princ - facebooková stránka autora

 

Mafia III

MAFIA 3: Známe 5 věcí, o kterých jste ještě neslyšeli!

Cyberpunk 2077

Další hra od tvůrců Zaklínače vyjde už příští rok! Očekávejte ještě větší jízdu

Batmana konečně uvidíme v plnokrevné příběhové hře

VIDEO: Batman bude mít novou hru od tvůrců Minecraftu a Hry o trůny. Tady je první ukázka!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama