Japonská fraška končí! Víme, kam má namířeno slavný designér a tvůrce Metal Gear Solid

Konami si pod sebou právě podřezalo větev...
Hideo Kojima ochází z Konami
Hideo Kojima ochází z Konami

Pokud hry pouze nekonzumujete a rádi nahlížíte pod pokličku, nemohla vám ujít kauza ohledně odchodu designéra Hidea Kojimy ze společnosti Konami. Tedy, ve skutečnosti o žádný odchod nešlo – Kojima byl z blíže nespecifikovaných důvodů vyhozen, což hráče samozřejmě rozlítilo a dali svým hlasem patřičně najevo, že takhle by se se slavným designérem zacházet nemělo. Zvlášť, přičteme-li k tomu klamná vyjádření ze strany Konami, zákaz použít Kojimovo jméno na přebalu posledního dílu Metal Gear Solid a další úskoky.

Celá tahle japonská fraška ale slavnostně končí, když Konami oficiálně uvedlo, že Hideo Kojima už není jejím zaměstnancem a sám designér pohotově zareagoval zprávou o založení nového studia a zahájení úzké spolupráce se Sony.

Hideo Kojima

Konami zapírá vyhazov tvůrce Metal Gear Solid. Neuvěříte, co si vymysleli tentokrát

Nové studio, které už beztak fungovalo pod Konami, nese dále označení Kojima Productions, překvapivější proto je druhá zpráva, která opět zamíchala karty v konzolové válce mezi Xbox One a PlayStation 4. Exkluzivní příslib hry od tak provařeného jména, jakým to Kojimovo bez přemýšlení je, totiž Sony a její konzoli značně pomáhá a není se čemu divit, že se ihned objevilo oslavné video, ve kterém Sony přetažení tak významného člověka oznamuje.

Sám Kojima pak v tiskové zprávě dodává, že je vděčný za příležitost, kterou mu tato spolupráce nabízí a těší se na vývoj nové hry, určené pro konzoli PlayStation 4. Logicky ale neodkryl všechny své karty a jak je Kojima znám, detaily o novém projektu zveřejněny jen tak nebudou. Na každý pád si ale můžete do záložek píchnout oficiální stránky Kojima Productions, prohlédnout si logo a čekat na první detaily.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama