MAFIA 3: Známe 5 věcí, o kterých jste ještě neslyšeli!

Šéf studia se rozpovídal pro světoznámý časopis
Mafia III
Mafia III
Take-Two Interactive

Pomineme-li nepodložené spekulace o datu vydání třetího dílu městské akce Mafia, o kterých jsme vás informovali dříve, vyplouvají na povrch další zajímavé informace, a to přímo z úst šéfa studia Hangar 13 Hadena Blackmana. V rozhovoru pro časopis Game Informer mluvil o poměrně důležitých věcech, které by mohly být důvodem, proč na jinak vcelku kritizovanou hru hledět s trochu větším optimismem.

Ne, nemáme pro vás slib, že auta už přestanou simultánně vybuchovat, ani že hlavní hrdina bude přeci jen potomek italských přistěhovalců, minimálně v jednom bodě ale jde o potvrzení důležitého prvku, bez kterého bychom si už Mafii představit nedokázali.

1) PRVNÍ MISE NEBUDE VE VIETNAMU

Pamatujete si na začátek druhého dílu? Hlavního hrdinu Vita Scalettu jsme zastihli během bojů druhé světové války, kde došlo jednak na uvedení do děje a jednak na tutorial, abyste věděli, co si všechno budete moci později ve hře dovolit. V návaznosti na první díl, kdy jste krátkou chvíli provozovali civilní povolání Tommyho Angela – tedy taxikaření – to bylo určitě příjemné pomrknutí, ve trojce ale k ničemu podobnému nedojde. Pokud si Blackmanova slova vysvětlujeme správně, první mise – zpravidla věnovaná právě tutoriálu – se bude odehrávat už přímo v New Orleans, aby si hráči zvykli na město a poznali nové postavy. Není tím však vyloučeno, že se do Vietnamu nepodíváme v podobě vzpomínky později.

2) PŘÍBĚH TRVÁ 9 MĚSÍCŮ

Blackman rovněž mluvil o tom, na jak dlouhém časovém úseku se bude příběh odehrávat. Půjde o necelý rok, v rámci kterého se sice bude měnit počasí, ale nečekejte žádnou dramatickou změnu mezi zimou a létem. Změny počasí budou zahrnovat zejména déšť a s ním spojenou fyziku vozidel.

3) PO DOKONČENÍ ZŮSTANE MĚSTO OTEVŘENÉ

Vzhledem k tomu, kolik úsilí věnují vývojáři na tvorbu virtuálního New Orleans, budete v něm moci zůstat i po dokončení hlavní dějové linky. Všechny vedlejší mise totiž bude možné splnit až později, abyste si mohli užít doslova živoucího města, které má svůj řád a jednotlivé individuality v něm mají dostatek prostoru k seberealizaci.

4) SBĚRATELSKÉ PŘEDMĚTY PRO KAŽDÉHO

Podobně jako plakáty z Playboye, které jste sbírali ve druhém dílu, budete mít dostatek sběratelského materiálu i ve trojce. Vývojáři zatím nezveřejnili, o co přesně půjde, mělo by však dojít na mnohem pestřejší nabídku předmětů a situací, za jakých je budete získávat.

5) MUČENÍ JE VAŠÍ VOLBOU

Jedna ze zveřejněných scén zahrnuje vyhrožování na hraně života, kdy se Lincoln řítí se svou obětí v protisměru. Kromě toho ale bude moci dojít také na mučení, které by však nemělo být vždycky povinné. Blackman navíc naznačil, že se celá situace může zvrtnout, aniž byste někoho mučit doopravdy chtěli.

Lincoln Clay a Joe Barbaro

MAFIA III: Máme 3 zaručené důkazy, že je hlavní hrdina synem Joa Barbary!

Jen pro připomenutí dodáváme, že hra zatím nemá pevné datum vydání, byť se spekuluje o dubnu příštího roku. Vývojáři naproti tomu tvrdí, že americký obchod GameStop, který s touto informací přišel, pouze použil „placeholder“ datum, který nemá s termínem skutečného vydání hry nic společného.

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora

 

Mafia III

MAFIA 3: Známe datum vydání! Zahrajeme si už v...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama