RECENZE: Je Star Wars Battlefront důstojným parťákem chystaného filmu?

Vyrazili jsme do předaleké galaxie
Star Wars Battlefront
Star Wars Battlefront
EA DICE

S blížícím se uvedením sedmého dílu Hvězdných válek to začíná vřít na všech frontách – televizní reklamy lákají na křupky s Yodou, v knihkupectví se objevují tematické komiksy a zkrátka nezůstávají ani hráči videoher. Po dlouhých deseti letech se totiž vrací série Star Wars Battlefront, aby nás připravila na erupci Síly a ukojila touhu po hře z oblíbeného univerza. Pravda, jde jen o střípek z větší mozaiky Star Wars her, které se v blízké budoucnosti chystají, ale jako ochutnávka, malý krůček do známých kulis, funguje skvěle.

JEN MULTIPLAYER

Pokud jste nehráli předchozí díly, pak se sluší zdůraznit, že Star Wars Battlefront je zábavou především v multiplayeru. Právě na něj je hra plně zaměřena, nabízí devět základních herních módů a odehrává se zde všechno podstatné. Je to zároveň i mírné varování pro ty z vás, kdo jste se těšili na další příběhovou hru. Jednoduše řečeno, Star Wars Battlefront žádný příběh nemá a jediné režimy, ve kterých se nebudete muset připojovat k online serverům, jsou vybrané mise proti botům a survival, který však nabízí i možnost kooperace. A to jak online, tak v režimu rozdělené obrazovky, dostupném pouze na konzolích.

Star Wars Battlefront Foto:

Zpět tedy k multiplayeru, který cílí především na fanoušky Star Wars a občasné hráče. Skutečně, nečekejte náhradu za Battlefield, tahle záležitost je připravena s důrazem na maximální přístupnost s instantní zapojení do akce. Má to samozřejmě pozitiva – pokud nejste ve střílečkách zběhlí, stále máte šanci uspět, na druhou stranu se ale připravte i na to, že hráči v některých módech nespolupracují a hra se v určitých situacích staví tak trochu proti zaběhlým standardům. Například re-spawn probíhá značně náhodně, neexistují zde „domácí“ lokace a často se ani nestačíte rozkoukat a dostanete laserem mezi oči.

MÁLO MUZIKY ZA SPOUSTU PENĚZ

Abych byl konkrétnější, módy zahrnují klasický deathmatch, capture the flag, dále souboj o kontrolní body a dojde i na letecké, nikoliv však vesmírné souboje. Protože se ale bavíme o Star Wars, samozřejmě přichází ke slovu i hrdinové, s nimiž si užijete jak v masívních módech Supermacy a Walker Assault, tak ve speciálních „hrdinských“ režimech, kde buďto banda lidí nahání princeznu Leiu (a samozřejmě i další), nebo se dvě skupiny snaží vzájemně zlikvidovat hodné a zlé hrdiny na obou stranách. Obecně jde o docela povedenou zábavu, kde je však nutné alespoň částečně spolupracovat – pokud ale nenarazíte na spolehlivé hráče, může být hraní těchto módů vcelku problematické.

 

Další věcí, která bohužel zasluhuje kritický komentář, je malý počet map. Držte se stolu, jsou pouze čtyři, a byť vývojáři slibují s uvedením filmu vydat zdarma lokaci pátou – Jakku – pořád je to málo. Samozřejmě se s tím pojí i velmi rychlé vytipování silných a slabých míst konkrétních lokací a zjednodušení hraní do několika nejvýhodnějších šablon. V zásadě na tom nemění nic ani na oko rozsáhlá možnost editovat výstroj vaší postavy. Všechny dostupné zbraně jsou svou účinností vesměs shodné, samozřejmě se liší v kadenci, resp. účinnosti, snad nikdy víc ale neplatilo, že můžete celou dobu hrát s tím, co vám dá hra na samém začátku. Více naděje přináší speciální „karty“, tedy přídavná výstroj a výzbroj, kterou si můžete před bitvou navolit do třech slotů. Granát, raketomet, jetpack… Je toho poměrně hodně a alespoň na tomto místě můžete zážitek alespoň částečně upravit dle svého.

TAK KDO SI TEDY ZAHRAJE?

Na úplný závěr jsem si nechal grafické zpracování, o něm jste už totiž četli mnohokrát. Potvrzuji jen, že i na konzolích je opravdu nádherné a plní důstojnou roli v celém tom procesu vyhlížení nové trendové vlny. Pokud se chystáte hrát na počítači, pak vám od srdce přeji co nejvyšší možný výkon, se zvyšujícím rozlišením totiž začnete vnímat těžko pochopitelné detaily, barvy a s grafikou napevno spojené zvukové efekty. Kéž by jen v Battlefrontu bylo více obsahu a vývojáři se nesnažili za každou cenu zavděčit se všem. Takhle stojí hra na půl cesty, jako by se vývojáři na poslední chvíli lekli a přeci jen se snažili letošní absenci Battlefieldu přeci jen trochu zmírnit.

HODNOCENÍ: 7/10

Zahráli jsme si Star Wars Battlefront

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama