Elitní komanda jsou zpět! Každou středu večer.

Od 5. 2. 2014 uvidíte na Prima COOL každou středu ve 20.15 jedinečný pořad pro fanoušky armády a bojových strategií. Vysíláme vždy dva díly za sebou. Každý díl si můžete sedm dní po odvysílání pustit i na PrimaPLAY.cz. Na co se můžete těšit?
Terry Schappert
Terry Schappert
Prima COOL

Každý díl dokumentárního seriálu začíná akční rekonstrukcí některého z nedávných střetů ve filmařském stylu, připomínajícím Agenta bez minulosti nebo úvodní sekvence Bondovek.


Dynamický začátek divákům ukáže, jak se voják cítí v okamžiku, kdy se musí rozhodovat ve zlomcích sekundy, aby pokud možno zachránil lidské životy. Pak se podíváme na stejný zásah z pohledu jednotlivých účastníků. V této části se používá zobrazovací metoda HUD (Heads up Display), známá z videoher, kdy se ve výši očí promítají nejdůležitější informace.

 

Aby diváci maximálně porozuměli rozhodovacímu procesu, akce se také zpomaluje a analyzuje se zastavením obrazu. Ve třetí části Terry fyzicky předvádí různé techniky boje zblízka přímo na střelnici výcvikového tábora. Od průzkumu po taktické vniknutí, zajištění místnosti, ruční signalizaci, polní medicínu – až po využití ručních granátů a útočných pušek.

 

Také se bude věnovat oblečení a vybavení, které nosí speciální jednotky celého světa. Poslední část pořadu zkombinuje všechny čtyři styly vyprávění, aby informace shrnula v úžasném vizuálním a informativním podání.


Seznam epizod:

 

 

1. Speciální jednotky a základy boje zblízka v uzavřeném prostoru
2. Policejní útvary rychlého nasazení a boj zblízka
3. Čečensko
4. Severní Irsko
5. Delta Force
6. Odstřelovači
7. Jednotka rychlého nasazení LA
8. Sarajevo
9.  Soukromé armády
10. Osobní ochrana
11. Úřad pro národní bezpečnost
12. Francouzská cizinecká legie
13. Saddám Husajn

Anketa

Je vám Terry Schappert sympatický?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama