Vaříme s Hannibalem: jak chutná lidské maso?!

Než si dáte první díl seriálu Hannibal, zjistěte, jak je to s chutí "člověčiny". Raději však jenom skrze náš článek!
Vaříme s Hannibalem :)
Vaříme s Hannibalem :)
Prima COOL

Nejspíše každý se čas od času zajímal o to, jak vlastně chutná lidské maso. Většina lidí – alespoň v moderním světě – nezašla za hranice přílišné zvídavosti.

Ti, kdo tak ovšem učinili, o tom podali mrazivě-delikatesní svědectví.

Konzistence

Syrové lidské maso působí jako běžné hovězí maso. Vyznačuje se podobnou rudou barvou, jež je dána přítomností proteinu myoglobinu, fungujícího ve svalu jako skladiště vzduchu, a tak dodavatel energie. Myoglobin rovněž svalu dodává na výrazné rudé barvě.

Dle Texaské university obsahuje hovězí maso 8 miligramů myoglobinu na gram svalové hmoty - podstatně více než například 2 gramy vepřového.

Lidské maso je však ještě o fous energetičtější, průměrně totiž obsahuje až 20 miligramů myoglobinu na 1 gram. Hannibal by se však při vaření mohl snadno dostat do problému – stačilo by totiž, kdyby se někdo motal u přípravy a vypíchl by, že jeho "hovězí" chutná jako "vepřové".

Hannibal - zaváděčka 40s

Chuť

Právě k vepřovému totiž chuť lidského masa přirovnali lidojedi z Polynésie nebo někteří sérioví vrazi. Naštěstí pro našeho hypotetického Hannibala se totiž mezinárodní zápisky kanibalů na správném popisu chutě stále nedokážou shodnout.

Například cestovatel William Seabrook ve svých denících z 20. let popisuje chuť lidského masa jako dobře uleželé telecí. "Bylo to jemné, dobré maso bez výrazných chuťových charakteristik jako v případě třebas kozy nebo vepřového. Steak byl o něco tužší než kvalitní hovězí, nikoliv však příliš tuhý." popisoval Seabrook.

Magazín Slate k této příležitosti dodává, že chuť lidského masa by rozhodně záležela na správné přípravě i konkrétním kusu připravované části těla. Vařené maso by rozhodně chutnalo docela jinak než pokrm zcela smažený, jako tomu bylo v případě nedávného podávání smažených lidských genitálií japonským kuchařem Mao Sugiyamou.

Ten se k netradičnímu kulinářskému pokrmu rozhodl poté, co si sám nechal pohlavní orgány odstranit. Jako asexuál pro ně prý neměl užitek, snad tak poskytly krátký leč unikátní požitek alespoň vybrané honoraci jedlíků!

Hannibal - upoutávka 15s

(lol)

Hannibal má prostřeno :)

Kultovní seriál pro labužníky: Hannibal! Už brzy!

Kanibal Hannibal s maskou

Jak šel čas s Hannibalem. Poznejte všechny jeho tváře

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama