15. ledna 2018 08:55

4 fiktivní hry z Teorie velkého třesku: Kam až to dotáhla zdejší kopírka Magiců?

Kdo si hraje, nezlobí!

Každý fanoušek Sheldonovy partičky dobře ví, že zdejší kluci (a občas i holky) mají ke hrám různého kalibru hodně blízko. Občas tak moc, že namísto reálných videoher či deskovek scenáristé vymyslí postavám hru vlastní. Snad nám premiérová 11. série, kterou na COOLu dáváme vždycky v pondělí ve 20.15, přinese nějaké nové. Než se tak ale stane, vzpomněli jsme na čtyři unikátní příklady z minulosti.

04) Mystic Warlords of Ka'a

První na řadě je karetní hra Mystic Warlords of Ka'a, v níž Sheldon a Raj prohráli s Wilem Wheatonem turnaj ve třetí řadě seriálu. Záležitost je zcela zjevně kopírkou karetní klasiky Magic: The Gathering, kterou jistě zná i řada z vás. Pozoruhodná je skutečnost, že ačkoliv byli Mystic Warlords of Ka'a vytvořeni jako fiktivní hra jenom pro seriál, záležitost se dočkala přetavení ve skutečnou hru. Mezi lety 2011 a 2012 totiž bylo možné Mystic Warlords of Ka'a hrát jako licencovanou hru na Facebooku. Reakce byly zjevně stejně nadšené jako u Penny na fotce níže, hra totiž byla velmi rychle zrušena.

03) Research Lab

Jak jsme si v průběhu bambilionu řad již mohli všimnout, Sheldon se ve svém mozku značně nudí. Nepřekvapí tak, že si vymyslel vlastní stolní hru jménem Research Lab! Jejím mottem je "fyzika je teoretická, ale zábavná" – hráči se přitom pohybují po reprezentaci atomu a dle políčka tahají užitečné či škodlivé karty. Ty jim mohou uškodit i takovými zábavami, jako je "roztavení reaktoru" nebo "ztráta rohovky v důsledku dívání se do laseru". Má pravdu ten Sheldon – fyzika je prostě zábava!

02) Šachy pro tři

Šachy zůstaly od svého vzniku dodnes prakticky beze změny – to však nepočítaly s tím, že si je do parády vezme Sheldon Cooper. A čím tak hru, pro kterou je obvykle problém najít spoluhráče, asi tak vylepšit, než počet hráčů zvýšit?! V Sheldonově pojetí mají šachy pro tři hráče tvar devítihranné podložky a celou paletu zcela nových figurek i ataků. Nakonec proto asi není překvapivé, že hru musel hrát především sám. Faktem i tentokrát je, že šachy pro tři lidi skutečně existují – a vznikly už před verzí z Teorie velkého třesku. Sheldonova verze je však přesto unikátně přeplácaná.

01) Secret Agent Laser Obstacle Chess

Ultimativní fiktivní hra z Teorie velkého třesku v sobě – jak asi pochopí každý, kdo umí číst – kombinuje šachy a pohybovou záležitost "secret agent". V té je nutno se provléknout mezi laserovými paprsky, jež si hráč zviditelní pomocí spreje. Pokud laser přetne, přichází o svůj šachový tah. Ačkoliv by Secret Agent Laser Obstacle Chess měl teoreticky šanci na to být podobně náročný jako pohybové párty hry, v cestě její popularitě stojí dvě skutečnosti – zaprvé vrtění se mezi lasery není ani zdaleka tak sexy jako obyčejné párty hry a zadruhé má jen málokdo doma hromadu zbytečných laserů.

Premiérová 11. série Teorie velkého třesku běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný