Bournův mýtus – cool recenze!

Je vrah. To je jistota. Bohužel tato informace je to jediné, co ví. Matt Damon alias Jason Bourne je nucen povstat a zmasakrovat dalších pár lidí. V sobotu ve 20.00 na Prima COOL.
Bournův mýtus
Bournův mýtus

Tajný agent Jason Bourne se snaží utéct před vlastní minulostí, žije si klidný život s krásnou Marií, než se objeví zabiják a po idylce je konec.

Roztáčí se spletitý příběh o americké špionážní službě, ruské mafii, výčitkách svědomí a závěrečném odhalení, kdo doopravdy Jason Bourne je.

Největší plus filmu spočívá v neodolatelném a velice talentovaném Mattu Damonovi, známém i z podobně úspěšného filmu Dannyho parťáci.

Jason Bourne je ideální lamač srdcí jako zhrzený, tajemný a vysportovaný chlapík-ochranář, který se ale zároveň mění v geniálního zabijáka. Vždy je o krok napřed před Američany, u kterých to ani nikoho nepřekvapuje.

Bournův mýtus - upoutávka 30s

Ale on vítězí i nad Rusy alias Čechy, neboť zrádného Rusa hraje Karel Roden. Z boje odchází vítězně, i když zraněn. Ženská srdce se tak sevřou a zasténají, zatímco opačné pohlaví souhlasně přikývne, že je to správný hrdina.

Umí sbalit holku, střílet jako sniper, rychle utíkat, dokonce i používat mozek, což se dnes u akčních hrdinů příliš nevidí. Divák jen možná nepochopí, proč té otravné americké agentce neustřelí hlavu, když má možnost.

Bournův mýtus - upoutávka 15s

Režisér, u nás ne příliš známý Paul Greengrass, představil nový druh akčního thrilleru, kde s dokumentární kamerou sleduje hlavního hrdinu a nevyužívá žádné 3D efekty, ale kde domy opravdu vybuchují, kaskadérské kousky jsou reálné, a abychom viděli Mnichov, Moskvu či Indii, filmaři tam opravdu zavítali. Pro dnešního diváka skoro neuvěřitelné.

Podívejte se v sobotu ve 20.00 na COOLu na zběsilý životní útěk antihrdiny Matta Damona, moderního rozpolceného mužského ideálu s neuvěřitelnou sklerózou.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama