Český tučňák se blíží

Festival pro mladé talentované umělce do 30ti let ČESKÝ TUČŇÁK je tu zas. Od 7. do 10. listopadu můžete práce všech letošních zúčastněných vidět, slyšet i cítit v prostoru La Fabrica v Praze Holešovicích.
Český tučňák 2012

Pro některého z dvaceti nominovaných lze hlasovat až do 10. listopadu jak v místě konání festivalu, tak i prostřednictvím webu www.ceskytucnak.cz.

 

Jednodenní vstupenka stojí 100,- Kč a FestivalPass 250,- Kč.

 

Novinkou letošního ročníku je, že každý z vítězů jedné ze čtyř kategorií: výtvarno, film, divadlo a hudba letos získá kromě karbonové sošky Českého Tučňáka i 100 000,- Kč.

 

Umělecký ředitel festivalu Vojta Kotek k tomu dodává: „V České republice je mnoho začínajících umělců, kteří se často potýkají s problémy, jako jsou financování jejich projektů, nebo nedostatek možností prezentovat svou tvorbu veřejnosti. I proto vznikl Český Tučňák, který má za cíl stát se festivalem pro mladé umělce, zviditelnit jejich tvorbu a upozornit na ně laickou i odbornou veřejnost.“

 
Ze všech došlých prací zaregistrovaných na www.artvasion.com vybírali patroni a porotci jednotlivých kategorií pět finalistů. Z nich pak vítěze Českého Tučňáka 2012 vybere právě veřejnost ve svém hlasování.

 
Patronem kategorie Mladé Divadlo se letos stal herec Jiří Lábus. Spolu s ním o osudu mladých divadelníků rozhodovali dramatik Petr Kolečko a režisér Tomáš Svoboda.

  
To nejlepší z Mladé Hudby vybíral patron a zpěvák Matthew Ruppert a mezi porotci byli zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová a hudebník a výtvarník Milan Cais.

 

Patronem a porotcem Mladého Výtvarna je designer, výtvarník a zpěvák Aleš Najbrt. Dále v porotě zasedli módní návrhářka Hana Zárubová a designer Maxim Velčovský.

 

Mladý Film hodnotili, režisérka Tereza Kopáčová, střihač Filip Malásek a patronem byl režisér Jakub Kohák.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama