Coolácký fotbalový turnaj MTG UNITED FOR PEACE 2012

Chceš zažít něco úplně nového? Máš rád/a fotbal? Umíš bojovat fér, i když ti život hází skluzy pod nohy? V tom případě dost možná hledáme právě tebe, abys reprezentoval/a Primu COOL v mezinárodním fotbalovém turnaji MTG United for Peace Cup 2012!

Stačí sestavit a přihlásit tým a vyhrát lokální české kolo MTG United for Peace Cup CZ 2012.
 

 

Přihlašování skončilo, 11.5. dáme vědět všem týmům, jestli jsme je vybrali pro účast v turnaji.


O CO JDE?

MTG United for Peace Cup CZ 2012 je bezplatný turnaj pro týmy hráčů narozených v roce 1998 nebo později. Může jít o školní družstva, sportovní kluby, skautské oddíly apod., ale klidně můžete sestavit i úplně nový tým speciálně jen pro tento turnaj. Budeme hrát se 7 hráči na hřišti (6 + brankář), podle pravidel Fifa 7-a-side (více zde), a samozřejmě také podle pravidel fair play.

V předchozím ročníku 2011 se mezinárodního turnaje zúčastnilo celkem 12 zemí – a vítěz českého kola bude mít možnost se k nim na podzim přidat na finálovém turnaji v norském Oslu. Hlavní cenou pro českého šampiona je totiž plně hrazená finálová účast!

 

CO SE STANE, KDYŽ ZROVNA VÁŠ TÝM POSTOUPÍ DO MEZINÁRODNÍHO FINÁLE?

Říjnové finále v Oslu se hraje ve stejnou dobu, kdy se vyhlašuje vítěz Nobelovy ceny za mír. A vy nejenže budete přímo na místě, ale také budete mít životní příležitost zúčastnit se interaktivní Školy tolerance v Nobelově centru míru v Oslu. Finálový turnaj sestává z tradičního souboje jednotlivých zemí a ze smíšeného turnaje, vrcholné události, kdy smícháme hráče z jednotlivých družstev do úplně nových týmů holek a kluků z různých zemí. Jediný jazyk, který pro to budete potřebovat, je řeč fotbalu!

A TO JE VŠECHNO?

Budeme hrát fotbal a mluvit o něm, ale tím to nekončí. Velkou podporou turnaje MTG United for Peace jsou Poslové míru (Peace Ambassadors), bývalé fotbalové hvězdy, které spojuje nejen zápal pro fotbal, ale i pro mír. Nejenže turnaj poctí svou návštěvou, ale také si sami v pár exhibičních zápasech zakopou. A to máme pro finálové zápasy schováno v kapse ještě mnohem víc zábavy...

K ČEMU JE MTG UNITED FOR PEACE?

Anglický název celého turnaje by se dal přeložit zhruba jako „Kopeme s MTG společně za mír“.  (MTG je mezinárodní mediální skupina několika televizních stanic, rádií apod., ke které patří i FTV Prima.) S fotbalem má totiž MTG společné ty nejzákladnější hodnoty – úctu jeden k druhému, toleranci a mírové smýšlení. Jsme přesvědčení, že pomocí společné vášně pro fotbal se všichni můžeme naučit žít ve vzájemné úctě, a tolerovat jeden druhého, bez ohledu na národnosti, pohlaví nebo prostředí, do kterého jsme se narodili.

ŠKOLA TOLERANCE

Naše Škola tolerance se snaží pomoct hráčům pochopit tyto důležité hodnoty tak, aby je dokázali využít nejen na hřišti, ale i v životě všeobecně.

ČESKÉ KOLO

Kdy se koná? 1. 6. 2012
Kde se koná? V Praze
Kdo se může přihlásit?
Každý, kdo si chce užít super den na hřišti, a celý jeho tým splňuje následující:
-    narodili jste se v roce 1998 nebo později (ideálně 12-14 let)
-    zajímají vás jiné kultury a chtěli byste se potkat s vrstevníky z jiných zemí
-    hrát můžou kluci i holky, ale počítejte s faktem, že všichni hrají spolu, nedělíme turnaj na holčičí a klučičí
-    pošlete přihlášku, ve které nám vysvětlíte, proč bychom si měli vybrat právě váš tým (nezapomeňte zmínit, pokud jste se už někdy účastnili na projektech, které propagují multikulturalismus, antirasismus, mír, integraci sociálně znevýhodněných, nebo máte o takové projekty dlouhodobě zájem. Podporujeme taky účast týmů z prostředí, kde nastavené podmínky zrovna nehrají ve váš prospěch – vysoká nezaměstnanost ve vašem kraji apod. zkrátka nám vysvětlete, proč si zrovna vy zasloužíte užít si s námi cool den :-)
-    máte alespoň jednoho dospělého (učitel, vychovatel, vedoucí oddílu apod.) jako zodpovědný doprovod, pokud je v týmu více než 10 hráčů, budete potřebovat dospěláky dva
-    a samozřejmě, pokud si ve škole domluvíte, že vás pustěj :-)

 

Jak se přihlásit?

-    Nejpozději do 5.5.2012 vyplňte všechna pole následujícího formuláře a odešlete nám ho. Přijetí Vaší přihlášky vám potvrdíme na uvedený email.

 

Jak zjistím, jestli Cool můj tým vybral pro účast v českém kole?

-    Cool vybere pro český turnaj 6-12 družstev

-    Všechny vybrané týmy budeme kontaktovat nejpozději 11.5. na uvedený kontaktní email a telefon.

 

VÝTAH Z PRAVIDEL FIFA-7-A-SIDE:

Počet hráčů na hřišti: 6 + brankář
Maximální počet hráčů v týmu: 13
Ročník narození hráčů: 1998 a vyšší
Hrací doba: 2 x 10 minut (základní skupina), 2 x 15 minut (semifinále a finále)

Podrobnější pravidla (která se nijak zvlášť neliší od klasických žákovských) zašleme vybraným týmům při potvrzení jejich účasti.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama