Čtvrteční bizzar akčňák: Utržený ze řetězu

Hubený Číňan přichází mezi svalovce dvakrát větší než on. Jeho pán mu odepne obojek a může začít zabíjet. Nic jiného neumí, ale je v tom nejlepší. Sledujte kluka vychovaného jako psa ve čtvrtek 19. 12. od 21:50 na Prima COOL.
Utržený ze řetězu
Utržený ze řetězu
uzbekbloggersfiles.net

Mrtvoly se začnou kupit na hromadu, kdykoli mu sundají obojek. Krmí se konzervami jako pes, žije v kleci a jediné, co má, je čítanka pro prvňáčky.

Danny (Jet Li – Smrtonosná zbraň 4, Polibek draka) nikdy nepoznal lásku nebo přátelství, ale po automobilové nehodě se dostává do rodiny slepého ladiče klavírů (Morgan Freeman – Sedm, Vykoupení z věznice Shawshank) a jeho dcery. Dokáže ale změnit svůj život, když zabíjení je to jediné, co ho kdy naučili?

Film je kombinací bojových pouličních scén plných zmlácených obličejů a zlomených nohou, ale i chvílemi krásné hudby a obyčejných každodenních radostí. Danny se musí naučit jíst příborem, nakupovat či to, že se zmrzlina nedá kousat.

Tvůrce neuvěřitelných výkopů nohou a rychle se míhajících pěstí je Yuen Woo-Ping, známý jako choreograf pro Matrix nebo Kill Bill.

Scenárista Luc Besson, známý bojovně laděnými tématy ve filmech jako je Leon, Taxi nebo Kurýr, napsal postavu Dannyho přímo pro Jet Liho. Stejně tak přichystal postavu klavíristy pro Morgana Freemana, který mu ale do scénáře zasáhl tím, že ze sebe udělal raději slepce, nejspíše aby ty Dannyho masakry nemusel vidět.

Film není tak vyumělkovaný jako americké akčňáky, možná proto, že režisér je Francouz Louis Leterrier (Souboj titánů, Neuvěřitelný Hulk), kterému záleží více na precizním boji a nebojí se ukázat, že když se chlapi mlátí, stříká krev a přichází se o život jako na běžícím pásu.

Nechte se utrhnout ze řetězu se zabijákem s duší dítěte a návyky psa 19. 12. od 21:50 na Prima COOL.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama