Čtvrteční Predátor – 7 zajímavostí cool akčňáku

Mimozemský lovec si podá Arnieho ve čtvrtek ve 21:50.
Arnold Schwarzenegger ve filmu Predátor
Arnold Schwarzenegger ve filmu Predátor
mrwallpaper.com

Akční čtvrtky na COOLu zahřejou u srdce nejednoho z nás.

Tentokrát vysíláme kultovního Predátora!

Jak asi víte, v tomhle bijáku jde o typicky akční "osmdesátkovou" misi amerického komanda krutopřísných řízků do Latinské Ameriky. V čele komanda si hoví Arnie Schwarzeneggerovic a po jeho boku by se testosteron dal krájet.

A taky že se krájet bude! Pro promptní likvidaci lidských záporáků totiž začne Arnoldovu jednotku vraždit mimozemský lovec "predátor". A proti jeho hi-tech neviditelnosti a plazmové pušce jsou namydlení i nejlepší z nejlepších...

Predátor je prostě kult, který načnul sérii následujících komiksů, filmů i her. Dal nám oblíbené memy. A proto je šance, že o něm víte už všechno možné.

Kvíz

Arnold Schwarzenegger ztracen v pralese :) Foto: archiv Prima COOL

Predátoří kvíz!

Jak asi víte, ve filmu Predátor jde o typicky akční "osmdesátkovou" misi amerického komanda krutopřísných řízků do Latinské Ameriky. V čele komanda si hoví Arnie ...

Ale třeba ne – schválně si počtěte následujících sedmero zajímavostí spojených se snímkem!

1) Roky kolovala historka, že Predátora hrál namaskovaný Jean-Claude Van Damme. A je to možná skutečně pravda – hrál ho však údajně jen dva dny. Poté natáčení opustil, když zjistil, že nebude uveden v titulcích. Jiná verze historky říká, že se na place ani neukázal, protože se mu kostým Predátora nelíbil a byl na jeho potřeby příliš neforemný.

Predátor - upoutávka 30s

2) Podobně populární je i skutečnost, že ve filmu hrají dva pozdější američtí guvernéři, krom Arnolda ještě Jesse Ventura (ten, co žvýkal tabák). Snímek mohl mít dokonce tři politiky – Sonny Landham alias indián Billy se však navzdory kampani nakonec zvolení nedočkal. 

3) To však nejsou jediné celebrity, které film vyplodil. Vedle režiséra Johna McTiernana, jenž později vytvořil Smrtonosnou past a navždy tak změnil pojetí akčního filmu (od nezničitelného Arnoldka k ufňukanému Brucovi), je to především hláškař Shane Black – ten si zase střihl roli brejlouna, jenž si ve vrtulníku čte noviny, vypráví vtipy o velké vagíně své přítelkyně (pravděpodobně kvůli tomu taky umřel jako první). Shane se později stal scenáristou a je podepsaný jak pod Smrtonosnou zbraní, tak i pod Posledním skautem nebo letošním Iron Manem 3!

Arnold Schwarzenegger jako ruský agent  ve filmu Rudé horko

Jak začínal Arnold Schwarzenegger? Bylo mu horko. Rudé horko!

4) Přitvrdíme. Původním nápadem na tvorbu filmu byl vtip, který koloval Hollywoodem po premiéře Rockyho IV – jediným, s kým dle něj ještě Stalloneho boxer nebojoval, byl E. T. mimozemšťan. Tak vznikl nápad natočit film, v němž gerojové 80. let poměří síly s mimozemskou hrozbou. Původní scénář se však mnohem více blížil Komandu, tedy osamocené výpravě jednoho drsňáka. Finální podobu, tedy partu vojáků, filmu vtiskl až nápad samotného Arnolda.

Predátor - upoutávka 15s

5) Černošský pilot helikoptéry, která na konci zachrání Dutche a Annu, je kaskadérem, který nakonec převzal Van Dammovu práci a Arnoldovu tlupu honil v převleku Predátora. Tomu se říká otevřený konec! 

6) Minigun, kterým komando střílí, se svými erotogenními tvary (pro někoho) postaral o masivní popularitu rotačáků ve filmech i hrách na roky dopředu. Ironií osudu je zbraň zoufale nepraktická – nejen pro své rozměry, ale i pro skutečnost, že k jejímu napájení bylo potřeba použít zamaskovaný kabel připojený na zdroj energie, což by skuteční vojáci ocenili stěží.

7) Bahno, kterým nakonec Arnold převeze Predátora, byl ve skutečnosti hrnčířský jíl. Ačkoliv se natáčelo v parnu džungle, jíl Arnolda natolik dobře odizoloval a ochladil, až se Schwarzenegger začal třást zimou a musel se posilnit šnapsem – ten ho však zase skoro opil. I takto občas vypadá natáčení filmu...

Kvíz

Smrtonosná past 3 - Haló, kdo je tam?

Poznáte akční filmy 90. let?

Kdo je kdo a co bylo v čem? Dejte si náš kvíz!

Kvíz

Bruce Willis - akční hrdina (kvíz)

Akční hláškokvíz!

Otestujte si, jak znáte akční filmy a hrdiny!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama