Dejte si Amores perros v úterý na COOLu!

Láska je kurva a boj na život a na smrt
Octavio - hlavní hrdina filmu Amores perros (Láska je kurva)
Octavio - hlavní hrdina filmu Amores perros (Láska je kurva)

Naproti sobě cení zuby dva psi, připraveni zabít. Sázky se zvyšují. V ringu se na sebe vrhnou, stříká krev a létají chlupy, nakonec se ozve zavytí. Vítěz bere vše – tedy vlastní život a padesát tisíc pesos.

Sledujte kultovní snímek Amores Peros (Láska je kurva) v úterý ve 22.45 na Prima COOL.

Šest lidských protagonistů spolu se svými psy zjišťuje, že láska je boj o přežití nejsilnějšího. Bude to zloděj, nevěrník, jednonohá modelka nebo komunista alias nájemný vrah mexické policie?

Jedna dopravní nehoda spojí osudy tří zvláštních párů. Mexický playboy Octavio miluje ženu svého bratra a touží s ní uprchnout, i když je podruhé těhotná a rozhodně ne s ním. Sní o lepším životě a jako nejlepší cestu vidí psí zápasy, v nichž jeho rotvajler Cofi vyhrává.

Tím rozčílí jednoho machírka z mexického gangu, a tak vznikne menší přestřelka, po níž má pes i machírek kulku v břiše. Octavio zdrhá a při honičce srazí auto s modelkou a jejím malým pejsánkem. Kráska skončí na vozíku a její chlupatý přítel se v jejím vlastním domě ztratí v díře pod podlahou. Modelka se obává, že skončil jako svačina krys.

Amores perros - trailer

Mezitím bývalý partyzán a komunista El Chivo zachraňuje rotvajlera Cofiho, ale jak to v tomhle světě chodí, on se mu odvděčí tím, že zabije všechny jeho psy. Pod fasádou bezdomovce se skrývá nájemný vrah, ale i on by nejraději změnil povolání.

Film byl dominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek a dodnes je považován za nejlepší latinskoamerický film. Scenárista Guillermo Arriaga se inspiroval zážitky z dětství, kdy žil na nejnebezpečnějším místě Mexico City, kde byly na dennodenním pořádku rvačky mezi gangy. V jedné bitce dokonce přišel o čich.

Ve filmu je několik reklam a všechny je doopravdy vytvořil režisér filmu, Alejandro González Iñárritu. V jeho pozdějším snímku Babel si zahrál i Brad Pitt a Cate Blanchett.

Poznejte skutečnou, nepřikrášlenou podobu lásky, smrti, bratrství i přátelství mezi lidmi a psy!

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama