Geekonews: Jak to vypadá s chystanýcm scífkem Enderova hra

Netradiční náhled na dětské vojáky aneb film, co potěší zelené gumy i pseudointoše. Tak zatím vypadá chystané scifi Enderova hra.
Enderova hra 1

Dlouho jsme v kinech neměli kombinaci chytré zápletky s armádníma sci-fi blbinkama, co? Kromě jarního Star Treku: Do temnoty to snad napraví filmová adaptace románu Enderova hra.

 

Knížka z roku 1985 pochází z psacího stroje Orsona Scotta Carda a netradičně utržila jak ceny Hugo, tak i ceny Nebula, dvě nejmocnější pocty sci-fi pisálkům.

 

Jejím hrdinou je mladý klučina Ender, dětský génius, jež sehraje klíčovou roli v boji lidstva o přežití.

 

Země totiž čelí staleté válce s mimozemskými chrobáky a to jediné, co stojí mezi vítězstvím a bílou vlajkou, je program snažící se z geniálních dětí vyšlechtit neméně geniální stratégy.

 

Jinými slovy: Hvězdná pěchota s dětmi plus příchuť Teorie velkého třesku. A to už stojí za zájem!  

 

Enderova hra 2
Enderova hra 2

 

Ještě než videohry Halo rovněž nadhodily téma ne-úplně-košer válečné indoktrinace dětí, tu zkrátka podobně mudrovala právě Cardova Enderova hra. A snímek z režie jihoafričana Gavina Hooda (jež natočil X-Men Origins: Wolverine) slibuje vrátit Cardův opus magnum zpátky do popředí.

 

Kromě lautr stejné zápletky totiž už prosákly i slibné fotky z natáčení. Jak můžete vidět, z obsazení se třeba ví, že otcovského plukovníka Graffa si střihne Harrison Ford (!), sotva patnáctiletého Endera bude mít zase na svědomí Asa Butterfield (můžete znát ze slzopudného Chlapce v pruhovaném pyžamu).

 

Pokud do 1. listopadu tohoto roku neskončí svět, budeme si Enderovu hru moct posoudit na stříbrném plátně. Do té doby pro vás vyhlížíme aspoň trailer!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama