Herní novinky představí PragoFFest

Druhý největší festival fantastiky a her probíhá od 2. do 5. února 2012 v Modré škole na Hájích v Praze. Letošní ročník přináší přes 120 herních míst, 500 pořadů a slibuje odhalení nové herní konzole.
PragoFFest 2012 new

Fanoušci Re-play zbystřete!

 

„V průběhu festivalu představíme poprvé veřejně v ČR herní konzoli Playstation Vita. Na hráče všech věkových kategorií čeká největší herna v Praze. K dispozici bude 40 konzolí, 40 počítačů a 40 stolů určených deskovým hrám,“ slibuje Václav Pravda, ředitel festivalu PragoFFest.

 

Na Prago FFestu se můžete naučit a zahrát videohry, karetní, hudební, miniatury i hry na hrdiny.

 

Během čtyř dní je připraven i přednáškový program GameLine se 40 pořady o hrách (např. o novince Mass Effect 3 nebo novém herním studiu Warhorse). V hernách hudebních her na ně čeká Dance Dance Revolution, Guitar Hero nebo RockBand. Chybět nebudou ani prezentace horkých novinek z herního světa či turnaje o ceny.

 

Země vycházejícího slunce

 

Tento ročník festivalu se více zaměřuje na japonskou kulturu. „Postupně rozšiřujeme témata zaměřená na anime, mangu, historické a současné Japonsko, tento program proběhne ve 4 místnostech“ říká Václav Pravda.


Ostatní programové linie a jejich přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny zejména pro hráče Dračího Doupěte a dalších her na hrdiny (tři přednáškové místnosti a několik heren). Stejně tak si jich užijí fanoušci seriálů a filmů Harry Potter, Pán prstenů, Star Trek, Star Wars, Stmívání...

 

Literární program a přednášky zaměřené na vědu a techniku jsou připravované ve spolupráci se spisovateli, výtvarníky, redaktory, odborníky a vědci.


Ve speciálním programu lze najít Večer fantazie s pestrým programem včetně divadla podle počítačové hry World of Warcraft a křtů knižních a herních novinek, diskotéku, ohnivou show, kostýmovou soutěž, IQ test Mensy ČR, manga knihovničku, výstavu obrazů, tombolu, největší hraní válečné hry miniatur z 2. světové války Flames of War a mnoho dalšího.

 

Půjdete na PragoFFest? Co z programu vás nejvíc zaujalo?

 

Napište nám to do diskuse :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama