Jak je to s číslováním Futuramy?!

Často se nekteří z vás podivujou, jaktože vysíláme osmou sérii Futuramy, když podle amerického číslování ještě nebyla ani natočena. S tím číslováním je to ale složitější...

Futuramu vysílala v letech 1999 až 2003 americká stanice Fox a po pěti sériích ji přestala financovat. Především kvůli nevoli studia, do kterého se seriál často strefoval.

 

Fanouškům se podařilo vydupat si pokračování – čtyři celovečerní filmy: Benderovo parádní terno (Futurama: Bender's Big Score), Milion a jedno chapadlo (Futurama: The Beast with a Billion Backs), Benderova hra (Futurama: Bender's Game), Fialový trpaslík (Futurama: Into the Wild Green Yonder).

 

Filmy při vydání na DVD zaznamenaly tak velký úspěch, že vyvolaly obnovení seriálu. Tentokrát si jej vzala pod křídla televize Comedy Central v nejdražší akvizici své existence a slíbila tvůrcům absolutní svobodu.


Pro televizi distributor filmy rozdělil na 16 půlhodinových epizod, které byly i na Prima COOL byly odvysílány jako 6. série.

 

Jako 7. série běžela na COOLu první část americké 6. řady (13 epizod) a jako 8. série od 12. ledna 2012 na COOLu běží druhá část americké 6. řady (13 epizod).


Narozdíl od USA uvidíte na COOLu epizody 7. a 8. série hned hned za sebou, kdežto v USA museli diváci mezi první a druhou polovinou 6. řady rok čekat :)

 

V březnu 2011 roku studio oznámilo, že vyprodukuje dalších nejméně 26 epizod (americká 7. série), které v Americe poběží v létě 2012 (13 epizod) a v létě 2013 (13 epizod).

 

Inu, je to číslování jak z budoucnosti, ale u Futuramy to snad ani nikoho nepřekvapí :)

 

Každopádně Fry, Bender, Leela, Dr.Zoidberg, Prof. Hubert Amy i Hermes Conrad opět každý čtvrtek ve 21:45 na Prima COOL.. Olé.

 

Co vás v nových dílech čeká, se dozvíte TADY.

 

Kterou postavu Futuramy máte nejradši a proč?

 

Napište nám to do diskuse :)

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama