Jak jsme hledali vaši matku

Tedík Mosbyjů a jeho věčné strasti i slasti dospěláckého života nás baví od počátku COOLu. Připomeňte si jejich nejsilnější stránky!
Jak jsem poznal vaši matku
Jak jsem poznal vaši matku

Na našich vlnách jste měli možnost nakoukat už pěknou řádku dílů o tom, jak Ted hledá v New Yorku dívku svých snů a přitom zažívá všelijaké po-teenagerské peripetie se svými čtyřmi kamarádíčky.

Jak jsem potkal vaši matku, nebo také HIMYM, je totiž takovou naší stálicí. Odvysílali jsme i díly v původním znění a dostali jsme se až do 7. řady.

KVÍZ: Vyzkoušejte si, jestli byste do Tedovy party zapadli!

A protože se HIMYM opět vrací na naše obrazovky (každý všední den v 17.05 a repríza další všední den v 11.15), máme pro vás menší flashback, abyste si senhle seroš krapet osvěžili!

Na počátku byl prostý nápad tvůrců Cartera Bayse a Craiga Thomase na seriál, v němž "skupina přátel dělá v New Yorku stupidní věci". Momentálně drží HIMYM celých 14 ocenění, z nichž řada pramení z "televizních Oscarů" Emmy…

Jak jsem potkal vaši matku - upoutávka 15 s 2013

Také jste si někdy říkali, že na motivy vašich příhod by mohl vzniknout sitcom/horor/depresivní emodrama? Carterovi a Craigem se to splnilo. Postavy a (některé) zápletky jsou totiž inspirované jimi samotnými.
Marshalle, je tu skutečný riziko, že tu budem zasněžení celý dny. Jestli umřu první, udělej cokoliv potřebuješ, abys přežil. Sněz mě. Rozkrájej mě jako Tauntauna, nevadí.

COOLozeninový flashback:
Jak jsme přišli na Teorii velkého třesku
Pět důvodů, proč Simpsonovi změnili komedii
Temné začátky dojemně děsivého Dextera
Jak Star Trek změnil svět
Kompletní Akta X jen u nás

HIMYM se totiž podařila vzácná věc. Kromě šmakózních scenáristů a sympatických hrdinů se taky navezli i na vlnu moderních seriálů na pokračování. Kromě běžných alkohistorek je totiž leitmotivem právě Tedovo hledání rodičky jeho budoucích dětí.

Komediální genialita autorů/herců navíc přišla s kultovní postavou, jež skoro ovládla HIMYM i televizní svět (vedle Sheldona, ne asi). Barney Stinson představuje persónu, kterou by chtěl být snad každý z nás. Kde Joey z Přátel oslňoval svým buranstvím, Barney sedí do modernějšího, učesanějšího a ironičtějšího desetiletí...
Můj příští pacient si myslí, že je Bůh. Pro případ, že má pravdu, bych ho nerad nechal čekat.Jenže nic není věčné, dokonce ani mládí na způsob Jak jsem potkal vaši matku. V prosinci 2012 byl sice seriál prodloužen na devátou řadu, ale hned v lednu bylo oznámeno, že půjde o sezonu poslední.

Na druhou stranu, konečně se tak dočkáme definitivního rozuzlení, kdo je teda herdek onou maminou... Těšíme se spolu s vámi!
Ty ses vykašlal na pornohvězdu? Skončili jsme! Skončili jsme!

Jak jsem potkal vaši matku - upoutávka 30 s 2013
Chcete vědět víc?

  • Barney Stinson je pojmenován dle heroiňáka z knížky L. A.: Přísně tajné.
  • Všechny scény s Tedovými dětmi byly natočené už během 1. řady, aby dítka během dekády natáčení příliš viditelně nezestárla – a že na to časem pěkně došlo!
  • Spousta reálných partnerů hlavních herců si v HIMYM střihla vedlejší role. Například Scooter je ve skutečnosti přítel Neila Patricka Harrise.
  • Oproti jiným, starším sitcomům se HIMYM nenatáčí před živým publikem. Jeho smích je však autentický – pochází z první projekce vybraným divákům.
  • Existuje jediná epizoda, kdy nezazní slovo "awesome" (česky nejčastěji "boží"), a to je díl Fialová žirafa z 1. řady.

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama