Jeremy Clarksona z Top Gearu nevyhodí!

Kontroverzní moderátor magazínu o autech ztropil za poslední dobu spoustu skandálů. Naposledy si na něj stěžovalo indické velvyslanectví, které ve vánočním speciálu urazil svým "záchodovým humorem". Vedení televize BBC se ho ale zastalo.

Dobrá zpráva pro fanoušky Top Gearu a kruťáka Jeremy Clarksona. Britská televize, která pořad vyrábí, se ho zastala a vyžehlila jeho poslední mezinárodní skandál.

 

Ve vánočním speciálu pořadu Top Gear z Indie, který v Anglii vysílalii 28. prosince 2011, seděl Jeremy Clarkson na záchodě vbudovaném do zadní kapoty zeleného jaguára a vysvětloval, že je to pro indické poměry praktické, jelikož každý v Indii hned dostane průjem. Indické velvyslanectví v Londýně si pak stěžovalo, že pořad byl urážlivý a plný záchodového humoru.

 

Velkohubý moderátor ale neměl dost a začátkem ledna se v článku do bulváru The Sun strefil pro změnu do Číňanů. O sportovcích provozujících synchronizované plavání totiž prohlásil: "Jsou to čínské ženy v kloboucích v trošce vody. Takové můžete vidět na morecambeské pláži. Zadarmo." Narážel na tragédii z roku 2004, kdy se v prudkém přílivu utopilo u Morecambeu 23 sběračů mušlí. Tuto práci obvykle vykonávají ilegální přistěhovalci z Asie. Proti výrokům protestovala čínská ambasáda.l

 

Nahnuté to měl Clarkson i 30. listopadu 2011. Pozdvižení vzbudil svým prohlášením, že by všechny protestující proti důchodové reformě postřílel. "Upřímně řečeno bych je všechny zastřelil. Vytáhl bych je všechny ven a zastřelil je před očima jejich rodin," řekl doslova v televizním pořadu One show, jak dokládá VIDEO pod tímto článkem.

 

V roce 2009 zas prohlásil o premiérovi Gordonu Brownovi, že je to "jednooký skotský idiot", a obvinil ho z lhaní.

 

Premiérové díly Top Gearu vysíláme každý pátek od 20:15. Kontroverzní indický speciál uvidíte brzo i na Prima COOL. 

 

A pozor! Už zítra v Top Gearu recenze na novou Škodu Yeti. 

 

Co si o Clarksonovi a jeho výrocích myslíte? A dokážete si Top Gear bez něj představit?

 

Napište nám to do diskuse :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama